Винахідники створили робота на ім'я iCub, який повинен самостійно навчитись рухатися та пізнавати світ. Андроїд має зріст трирічної дитини. Повністю функціональна голова, жваві очі-камери, що можуть рухатись та кліпати - все, як у людини. Мікрофони у вухах дозволяють роботу чути і реагувати на різні звуки. Міміку забезпечують три світлодіодні дисплеї, розташовані на місцях брів та рота.
Також малюк має повноцінні руки. Металеві кінцівки можуть виконувати 16 різних рухів, а в долонях і пальцях є 108 тактильних сенсорів. Завдяки цьому робот відчуває предмети, яких торкається.
"Робот має 53 ступені свободи. Велика кількість різних моторчиків та сенсорів дозволяють йому рухатися, як справжній дитині. Коли робот лише з'явився, то був дуже обмежений у рухах і отримував далеко не всі сигнали від сенсорів. Зараз функціональність машини відповідає поведінці трирічної дитині. Загалом iCub розвивається, як людина", - каже науковець Університету Аберіствіта Джеймс Ло.
На відміну від інших, попередньо запрограмованих андроїдів, робомалюк поки не вміє говорити. Ці навики iCub теж має розвинути самостійно. Допомагатимуть йому лінгвісти, які входять до команди розробників. Науковці переконані - це чудова платформа для випробування перспективних технологій.
"Одразу після народження дитина мало що може контролювати. Але вже через кілька місяців вона здатна цілеспрямовано дивитися, використовувати руки, ноги, маніпулювати предметами. Ми хочемо, аби машина теж пройшла цей процес без допомоги спеціального програмного забезпечення. В разі успіху це буде одна з перших дійсно інтелектуальних роботизованих систем", - каже Марк Лі з факультету комп'ютерних наук Університету Аберіствіта.
Над проектом працюють 11 європейських університетів та інститутів. На конструювання робота iCub витратили близько 200 000 євро, а загалом дослідження обійдеться у понад 5 млн. євро. Проект поки що далекий від завершення, адже робот ще навіть не вміє ходити. Але можна не сумніватися - невдовзі iCub зможе і бігати, і стрибати.