Кажуть, хоч зараз готові зустріти сотні іноземних туристів.
"Вони мені допомогли підтягнути англійську. Я тривалий час не спілкувався - вона в мене перейшла в сплячий режим, а тут мені дозволили її розігріти. Також мені допомогли багато курсів, які включені були в підготовку волонтерів. Перше - це медична підготовка, тепер я впевнений, якщо щось трапиться, не дай Боже, звичайно, я щось можу допомогти, поки медики з’являться", - каже волонтер Євро-2012 Сергій.
"В Європі дійсно є усі засоби, для того, щоб іноземець відчував себе нормально. Тобто, ті самі таблички, вказівники англійською мовою - без питань. У нас цього нажаль немає ще, але волонтери дійсно можуть допомогти. І англійською мовою, і в нас є і білінгвальні волонтери - тобто ті люди, які знають не тільки англійську, а й німецьку, іспанську, інші мови", - каже волонтер Євро-2012 Владислав.
Експрес-курс, тривалістю у два тижні включає у себе щоденні теоретичні заняття та мовні практики, які можна випробувати у повсякденному житті, наприклад - під час прогулянки містом.
"Ми подивилися програму психологічної підготовки, подивилися, яким чином вони повинні працювати з цими людьми і просто зробили дубляж на англійську мову. Тобто, якщо це тема - медицина, ми продублювали цю тему на іноземній мові. Тобто, ми розробили цілий комплекс комунікативних вправ, які допоможуть їм надалі говорити досить вільно", - каже викладач у мовній школі Віталій Приступа.
Відповідати за фінансову сторону волонтерства до Євро взялась КМДА. Столичне управління освіти і науки отримає з бюджету 42 мільйони гривень на усі аспекти підготовки міста до чемпіонату, в тому числі - і на волонтерів. Окрім мовних курсів молодь забезпечать також "професійною формою" та застрахують.
"Я маю надію, що кожен з вас підпише угоду з приймаючим містом, в данному випадку з Києвом, де ви будете брати на себе зобов’язання відпрацювати, щоб потім не з’явилося, що коли прийде час - хтось поїхав до матусі, хтось до бабусі, хтось до жениха в Германію і потім ми вас будемо шукати", – каже заступник голови КМДА Анатолій Голубченко.
Аби засвоєне на курсах не забулося, усі волонтери отримали "домашнє завдання", розписане помісячно, аж до старту футбольного чемпіонату. Усього за рік до Євро 2012 щомісяця планують випускати щонайменше вісім сотень "підкованих" з усіх питань волонтерів.