Завдання, які готувала Вища кваліфікаційна комісія суддів сподобались не усім - скарги вже розглядає Вища рада юстиції.
“Саме завдання було сформульовано таким чином, що передбачало при його вирішенні застосування норм, які вже не діяли на момент іспиту. Саме по собі завдання передбачало декілька варіантів, і кожен з них був би правильним, і при оцінці цієї роботи кваліфікаційна комісія не керувалася тим, правильно вирішив кандидат це завдання, чи ні”, - каже кандидат на посаду судді вперше Олександр Естеркін.
“Та частина іспиту, яка складала практичне завдання, проводилась не об’єктивно, проводилась не кваліфікаційною комісією, а екзаменаційною комісією у складі трьох чоловіків, що не в повній мірі відповідає вимогам закону”, - сказав член Вищої ради юстиції Олександр Удовиченко.
У Вищій кваліфікаційній комісії виправдовуються. Мовляв, завдання для майбутніх суддів складали викладачі чотирьох ВИШів. Юридичні академії Харкова і Одеси, та Київський університет Шевченка і Львівський Франка також провели і анонімне тестування кандидатів.
“Будь-яка позовна заява, будь-яка скарга, будь-який вирок або щось інше, матеріали, які приходять до суду, вони не є ідеальними, тобто наразі кандидати стикнулись з ситуацією, з тою, з якою вони в майбутньому, за місяць, за два, вони б могли зустрітись в будь-якому суді, ні один із позивачів не викладає умови достатньо кваліфіковано, 100-відсотково”, - сказав начальник методичного відділу Вищої кваліфікаційної комісії Савчук Роман.
Нагадаємо, наприкінці червня кваліфікаційна комісія вперше відібрала майже 700 кандидатів на посаду судді. До списку, на одне місце у якому претендували 4 особи, потрапили і діти суддів вищих судів України, членів кваліфікаційної комісії, народних депутатів. Зазначимо, Вища рада юстиції може лише рекомендувати провести повторні іспити для кандидатів.