Про це 24 Каналу розповів колишній співробітник КДБ і Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Жирнов. Він підкреслив, що Алєксандр Лукашенко розкидається гучними заявами, хоч на ділі це пусті слова, тому що йому це вигідно.

Дивіться також Лукашенко боїться контрнаступу ЗСУ та закликає Росію атакувати "фосфором та ураном"

Хитрість Лукашенка

31 березня самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко у зверненні до білорусів запропонував "перемир'я" між Україною та Росією. За словами Сергія Жирнова, окрім того, що Лукашенко провадить проросійську політику, у нього є також політика "переведення стрілок" на Владіміра Путіна.

У нього (Лукашенка – 24 Канал) складне становище, тому що з одного боку він залежить від Путіна, а з іншого – не хоче "стелитись" під нього. Останнім часом Лукашенко відкрито говорить про це в ефірах. Це вже за Фройдом: якщо він каже, що не "лягав" під Путіна, то насправді вже давно там "лежить" і добре розуміє це,
– зазначив Жирнов.

Втім це не означає, що у білоруського диктатора немає власних інтересів. Ексспівробітник КДБ наголосив, що насправді Лукашенко хитріший за Путіна. Адже гроші, які йдуть з Росії, він переформатовує на Китай. Але й це зрештою не рятує становище Алєксандра Лукашенка.

"Ймовірно, китайці сказали Лукашенку, що його країна маленька і їх вона не дуже цікавить. Їх, власне, і Росія не дуже цікавить, хоч вона й залежна від Китаю. Але Лукашенко взагалі залежить від всіх", – пояснив Жирнов.

Сергій Жирнов про виступ Лукашенка перед білорусами: дивіться відео

Заяви Лукашенка – пусті слова

У Алєксандра Лукашенка завжди суперечливі заяви. Хоч він і говорив про так зване "перемир'я", але водночас заявляв, що Білорусь розміщуватиме на своїй території ядерну зброю.

Якщо Путін скаже про не лише тактичну, але й стратегічну ядерну зброю, то розмістять у Білорусі і її,
– цитує Лукашенка Жирнов.

Тобто білоруський диктатор завжди пустословить. Ексспівробітник розвідки пояснив, що на словах Лукашенко займає позицію "і вашим і нашим", але на практиці це перетворюється на "ні вашим ні нашим".

Виступ Лукашенка: що відомо

  • 31 березня самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко звернувся до народу своєї країни. За час 3-годинного звернення, Лукашенко неодноразово закликав до "перемир'я" між Україною та Росією.
  • Речник Кремля Дмітрій Пєсков одразу відреагував на це, заявивши, що повномасштабне вторгнення – "єдиний спосіб досягти мети Росії".
  • В Інституті вивчення війни звернули увагу на те, що Лукашенко впродовж всього виступу намагався довести, що Білорусь – суверенна держава, яку ніяким чином не використовує Росія.