Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний журналіст видання The Insider Тимур Олевський. Він наголосив, що Путін на початку промови нив, що "Захід – поганий", потім хизувався, що з російською "економікою все чудово". А ще вирішив "купити" українок на окупованих територіях, виплачуючи їм "материнський капітал".

Дивіться також "А де сосиски роздають?": росіяни збіглись на путінський шабаш через їжу

Побудують якісь бараки

За його словами, Путін ще багато чого наобіцяв. Зокрема, оренду житла для співробітників ВПК.

Не зрозуміло, що це буде. Або повертається радянська система розподілу житла, або їм побудують якісь бараки,
– додав журналіст.

За його словами, Путін також пообіцяв пільги ветеранам війни, які дозволять їм займатися бізнесом.

"У відповідь на цю пропозицію Путіна губернатор Новгородської області заявив, що на головні площі в Новгороді продавати сосиски нікому не можна, а ветеранам він дозволить. Приблизно на такий рівень підтримки й можуть розраховувати ветерани війни", – вважає Олевський.

Який стан економіки в Росії: дивіться відео

Росія почне друкувати гроші

Кремлівський диктатор також довго розповідав, що російська "економіка встояла". Але на думку західних економістів, вона зростає у 3 рази повільніше, ніж світова, і це жахливий показник. А бюджет 2023 року, скоріш за все, буде дефіцитним.

Вирішити цю проблему можна 2 способами: позиками та інфляцією. Але з позиками проблема, бо Росія під санкціями. Отже, почнуть друкувати гроші. Тоді люди, які купували на свою зарплатню 2 пучки моркви, зможуть купити 3 огризки,
– наголосив він.

На його думку, до кінця року буде зрозуміло, наскільки їжа стане проблемою для росіян. За рік витрати на їжу в деяких регіонах зросли вдвічі. В деяких – на 50%.

"Це дуже велика цифра. І тому слова Путіна про економіку прозвучали, як дзвінка порожнеча", – додав Тимур Олевський.

Виступ Путіна 21 лютого: думки аналітиків

  • Російський опозиційний політик Дмитро Гудков вважає, що абзац про призупинення участі Росії в договорі про скорочення наступального озброєння мав би бути у першій частини виступу Путіна, а з'явився наприкінці. І це означає, що текст промови було скоректовано за підсумками візиту Байдена до Києва. Адже Путіну було потрібно хоч якось відповісти.
  • Журналісти BBC вирішили перевірити найголовніші заяви Путіна під час його промови. Він заявив, що російська економіка скоротилася менше, ніж очікувалося. Але це скорочення все ще робить її країною з найгіршими показниками у списку МВФ.
  • Російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко зазначив, що виступ Путіна перед федеральними зборами став справжнім крахом на фоні приїзду Джозефа Байдена до Києва і його промови. За його словами, Байден розчавив Путіна, бо він приїхав до Києва і цим просто обнулив увесь виступ Путіна, тому що це вчинок. Було наочно видно, хто є хто.