Про це він зазначив в ефірі програми "Політанатомія" на 24 каналі та пояснив свою думку.

До теми Хто представлятиме Донбас на переговорах ТКГ у Мінську: перелік

"Якщо чесно, за ці 6 років я не пам'ятаю дійсно важливої ситуації, коли б голос вимушених переселенців дійсно брали до уваги. Як при попередній владі, так і при цій. Навіть висування учасників до ТКГ було дуже непрозорим. Це точно", – сказав Діхтяренко.

Він пояснив, що в багатьох групах переселенці висували різних кандидатів. Було дуже бурхливе та жваве обговорення про те, кого треба висувати, а кого ні.

Потім ми отримали тих учасників, які зараз там є, але для багатьох людей це дійсно було сюрпризом. От до цього в мене є питання,
– запевнив журналіст.

"Кандидати дуже різні"

За словами Діхтяренка, кандидати дійсно непогані, але дуже різні. "Таке враження, що або різні люди приймали рішення щодо представників Донецької і Луганської області, або дійсно якісь 2 стратегії намагаються реалізувати одночасно через цю розширену групу", – сказав Діхтяренко.

Журналіст зазначив, що він радий за те, що Донецьку область представляє Сергій Гармаш і Денис Казанський. Саме вони будуть комунікаторами, з якими журналісти зможуть обговорювати те, що відбувається в Мінську, адже швидше це був 100% закритий процес.

"Від Луганської області трохи інша логіка і принципи. Один – лікар, якого дуже поважають на окупованій території, а інша людина – керівник ГО "Луганське земляцтво". Він не є таким публічним, як представники Донецької області і я не впевнений, що через них ми можемо якось комунікувати і просувати свої ідеї", – підсумував Діхтяренко.

Представники від Донбасу у ТКГ

Донецька область:

  • Сергій Гармаш – журналіст;
  • Денис Казанський – журналіст.

Луганська область:

  • Вадим Горан – юрист, керівник Міжнародної громадської організації "Луганське земляцтво";
  • Костянтин Лібстер – лікар. Його батько є в базі сайту "Миротворець". Він підтримує зв'язки з окупаційною адміністрацією та бере участь у проросійських пропагандистських акціях.