Країна й сьогодні займає лідируючі позиції в цій галузі. Двадцятьма відсотками електроенергії данці завдячують саме повітряним масам. У п’ятірці лідерів - Португалія, Ірландія, Іспанія та Німеччина.
Обсяги енергії, що виробляються генератором напряму залежать від площі, яку замітають лопаті, плюс - від висоти башти. Будівельники здебільшого зводять вежі заввишки до 90 метрів, середній діаметр лопатей - 80 метрів.
Втім інколи ці параметри перевищують позначку в 100 метрів. Такі колоси зводить найбільший і найстаріший виробник вітрогенераторів - данський Vestas.
Інженери неспроста тягнуться в небо. Річ у тім, що потужність висотних потоків вітру у 10 - 15 разів більша, ніж приземних. До того ж вони постійні і майже не змінюються впродовж року.
Найкраще повітряні маси циркулюють на висоті 7 - 14 кілометрів. Такі вітряки - це щось з розряду фантастики, втім хтозна?
Між тим, інженери починають освоювати нові горизонти. Вони встановили, що найбільш перспективними є прибережні вітрові потоки. Вітрогенератори на плаваючих платформах - останнє ноу-хау. Далі, обіцяють інженери, будуть інші, ще цікавіші.