Президент Володимир Зеленський раніше заявляв, що у Секторі Гази заблоковані 260 українців. Посол України вже передав єгипетській владі списки з тими, хто потребує евакуації.

До теми Україна залишається на першому місці, попри війну Ізраїлю з ХАМАС, – глава МЗС Чехії

Третій евакуаційний рейс вилетів з Тель-Авіва

У посольстві розповіли, що продовжується евакуація громадян України з Ізраїлю.

Сьогодні, 16 жовтня о 22:38 за місцевим часом, з аеропорту Бен Гуріон, Тель-Авів, до міста Бухарест, Румунія, відлетів третій евакуаційний рейс з 74 громадянами України, більшість з яких – жінки та діти,
– мовиться у повідомленні.

Посольство надало ним усім необхідне сприяння та консульську допомогу.

Варто прочитати Лишились 24 години: ВООЗ попередила про наближення Сектора Гази до катастрофи

Війна між ХАМАС та Ізраїлем: коротко

  • Після нападу терористів ХАМАС армія Ізраїлю вже відновила контроль над захопленими територіями країни. 1500 бойовиків ліквідували.
  • Після цього Ізраїль почав завдавати ударів по Сектору Гази, а також заблокував його. В ООН навіть заявили про критичну ситуацію в регіоні.
  • Армія Ізраїлю готується до наземної операції. Проте її довелося тимчасово відкласти через низку причин.
  • Зокрема, Сектор Гази – надзвичайно густонаселений регіон, тому наземна операція може призвести до великої кількості жертв серед мирного населення.
  • Ізраїль дав цивільним час, щоб покинути північ Сектора Гази, однак терористи ХАМАС закликали людей залишитися і чинити опір. США, Єгипет та Ізраїль домовилися про припинення вогню на півдні регіону для евакуації людей.
  • Ще одна причина полягає в тому, що в полоні ХАМАС перебувають 199 людей, яких бойовики погрожують вбити. Наразі Ізраїль намагається визначити, де саме тримають заручників на території Сектора Гази.