Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу 28 жовтня офіційно заявив про початок наземної операції. Він назвав це "другим етапом війни", однак про вторгнення мова не йшла.

Дивіться також Наземна операція на півночі Сектора Гази: ЦАХАЛ атакував понад 450 об'єктів та збільшив війська

Яка ситуація з наступом ЦАХАЛу

США виступали проти проведення повномасштабного наступу на Сектор Гази, і, ймовірно, Ізраїль дослухався до цих слів, обравши натомість обмежені операції. Проте представники адміністрації Байдена попередили, що невідомо, яким буде остаточне рішення ЦАХАЛ.

Посилення авіаударів і розширене наземне вторгнення за останні три дні свідчать про більш агресивну позицію. Проте наразі дії ізраїльської армії на півночі Гази є локальнішими, ніж планувалося раніше.

Міністр оборони США Ллойд Остін наголошував, що важливо ретельно спланувати, як ізраїльські сили можуть здійснити наземне вторгнення в Газу. ЦАХАЛ дослухався до порад та спільно з США вдосконалив план атаки. Сполучені Штати ж переконують, що не казали Ізраїлю, що робити, і все ще підтримують наземне вторгнення.

Планування війни Ізраїлем могло змінитися через вплив нападу на переговори щодо заручників. Також керівництво країни розділилося у тому, коли варто починати вторгнення і чи варто взагалі це робити.

Наразі Ізраїль, схоже, проводить поетапну операцію з меншими розвідувальними підрозділами, які просуваються до Гази. Це потрібно для того, щоб визначити місцезнаходження бойовиків ХАМАС, зіткнутися з ними та ідентифікувати їх уразливості. У разі успіху вони можуть залучити основні сили. Окрім цього, Ізраїль міг обрати таку тактику заради зменшення жертв та руйнувань.

Війна на Близькому Сході: останні новини

  • На тлі початку операції, Ізраїль вкотре терміново закликав цивільне населення півночі Гази евакуюватись на південь. У ЦАХАЛ зазначили, що 30 жовтня "гуманітарні зусилля в Газі, очолювані Єгиптом і США, будуть розширюватися".
  • Напередодні Реджеп Ердоган розкритикував Ізраїль та закликав турків продемонструвати підтримку ХАМАС. Також він заявив, що Анкара готується оголосили Ізраїль "воєнним злочинцем", а події в Газі назвав "різаниною".
  • Також турецький президент прирівняв жертв у Секторі Гази до загиблих у російсько-українській війні. Він заявив, що за смертями там "мовчки спостерігають".