Відповідні заяви турецький лідер озвучив на пропалестинському мітингу в Стамбулі 28 жовтня. Після попередніх заяв Ердогана Єрусалим повідомив про відкликання дипломатів з Туреччини.

Дивіться також Хоче повернути Османську імперію: чи може Ердоган вступити у війну проти Ізраїлю

Що відомо про скандальну заяву Ердогана

Президент Туреччини заявив на мітингу, що оголосить Ізраїль світові "військовим злочинцем". Мовляв, вони готуються до цього. Окрім того, він назвав ізраїльську державу "окупантом" та прирівняв жертв війни в Секторі Гази до загиблих в Україні.

Ті, хто проливає крокодилячі сльози за мирними жителями, загиблими в українсько-російській війні, мовчки спостерігають за смертю тисяч невинних дітей у Газі,
– заявив Ердоган.

Він також назвав Захід "головним винуватцем різанини, що розгортається в Газі". Хоча насправді терористи ХАМАС напали на Ізраїль, почали вбивати та брати в полон цивільних.

Щодо загибелі людей, то Ердоган заявив, мовляв, Анкара не потурає нападам на цивільних осіб в Ізраїлі.

"Ми сумуємо за кожним мирним жителем, та Ізраїлю на це плювати. Ми проливали сльози за жителями багатьох регіонів: від Криму до Карабаху, від Боснії до Кіркука, від Палестини до Туркестану, від Афганістану до Чечні", – сказав президент Туреччини.

Окрім того, Ердоган додав:

  • "звичайно, кожна країна має право захищати себе, але де справедливість?";
  • "у Секторі Гази відбувається не захист, а відкрита, жорстока різанина".

Коротко про заяви Ердогана

  • Турецький президент 25 жовтня підтримав терористів ХАМАС. Він заявив, що вони нібито є не терористичною організацією, а "групою визволителів і моджахедів, які борються за захист своїх земель і громадян".
  • Щодо Ізраїлю, то Ердоган сказав, що він винен у "звірствах" у Секторі Гази. Адже, за його словами, нібито майже половина загиблих внаслідок ударів ЦАХАЛ – "це діти".
  • Після цього ізраїльська влада заявила, що відкликає своїх дипломатів з Туреччини. Голова МЗС Ізраїлю Елі Коен запевнив, що вони переглянуть відносини з Анкарою.