Ердоган хоче закріпити за собою лідерство в ісламському світі. Подібні заяви президента Туреччини якраз спрямовані на це. Про це 24 Каналу повідомив Ігор Чаленко – політолог, голова Центру аналізу та стратегій.

Дивіться також Ердоган назвав Ізраїль окупантом, ЦАХАЛ перейшов до нового етапу: конфлікт на Близькому Сході

З чим пов'язані популістські висловлювання Ердогана

Ексрадник Пентагону, полковник Дуглас Макгрегор заявив, що Реджеп Ердоган може вступити у палестино-ізраїльську війну на боці ХАМАС. Такі припущення виникли на тлі популістських заяв Ердогана про підтримку ХАМАС та критику Ізраїлю.

Я не вважаю вступ Туреччини до цього конфлікту неможливим. Пан Ердоган дуже хоче об'єднати тюркський світ та фактично бажає відновити Османську імперію з точки зору впливу Туреччини на території, що входили до Османської імперії,
– зауважив Ігор Чаленко.

Туреччина виступає таким собі конкурентом Ірану у боротьбі за лідерство в ісламському світі. Крім того, така активізація спрямована й на те, щоб не допустити повномасштабної наземної операції ЦАХАЛ у Секторі Гази.

"Мене лякають окремі фрази Ердогана, зокрема, коли він казав, що зараз цей конфлікт – питання незалежності Туреччини. Це дуже сильно почало нагадувати Путіна. Це сьогодні фактор того, що у світі остаточно зруйнувалась система стримувань і противаг", – зауважив політолог.

Зараз багато країн мають бажання возвеличитись на геополітичній мапі, що наочно демонструє Туреччина. До того ж темою конфлікту на Близькому Сході Ердоган перекриває внутрішньополітичну боротьбу. І об'єднує турецький народ, показавши нового умовного ворога – Ізраїль.

Ігор Чаленко про заяви Ердогана щодо ХАМАС: дивитись відео

"Туреччина може вступити у конфлікт, це можливо. Але не думаю, що це буде повномасштабна війна. Радше короткострокова операція. Туреччина не заходить у такі повномасштабні війни, а любить показувати своє лідерство серед мусульман та арабського світу", – підкреслив Чаленко.

Ба більше, Туреччина зараз перебуває лише на стадії розроблення власного ВПК. До цього підходять справді комплексно, однак їхніх ресурсів на велику війну не вистачить.

В цьому контексті варто відзначити, що подібні популістичні заяви Ердогана мають більше непокоїти навіть не Ізраїль, а Саудівську Арабію, Єгипет, Алжир тощо. Це є певним натяком і на суверенітет цих країн.

Резонансна позиція Ердогана: що відомо

  • У середу, 25 жовтня, президент Туреччини різко висловився щодо палестинсько-ізраїльського конфлікту. Ердоган назвав бойовиків ХАМАС не терористами, а визволителями. Мовляв, їхні дії мають логічне підґрунтя. Натомість Ізраїль він звинуватив у звірствах на території Сектора Гази.
  • Кількома днями пізніше у Стамбулі в аеропорті імені Ататюрка пройшов великий мітинг на підтримку Палестини. У ньому взяли участь більш як 1,5 мільйона осіб. Перед початком мітингу Ердоган назвав ХАМАС "братами та сестрами" турків, а Ізраїль – окупантами.
  • Щобільше, у подіях, що відбуваються у Секторі Газі, Ердоган звинуватив Захід. Крім того, наголосив, що зараз Анкара готується визнати "Ізраїль воєнним злочинцем".