Здаватися чи підвищувати ставки: який варіант обере Росія та які будуть наслідки

10 жовтня 2022, 13:48
Читать новость на русском

У Росії є різні групи впливу, які мають різні сценарії щодо майбутніх дій у війні проти України. Водночас потрібної Кремлю "формули" виходу з війни на сьогодні немає.

Путінський шантаж України веде Росію лише до єдиного логічного сценарію. Про це 24 каналу розповів головний консультант національного Інституту стратегічних досліджень Іван Ус.

Зверніть увагу "Це для Путіна початок кінця": як у Кремлі сприйняли вибухи на Кримському мосту

Дилема для Москви

Експерт зазначив, що на сьогодні у Кремлі не знають, що далі робити у війні проти України.

Зараз там йде пошук "оптимальної формули", як вийти. Але поки що я не бачу реального бажання щось зупиняти. Заяви про перемовини лунають поруч з гаслом "ви визнайте все, що відбулось" і "починаємо з чистого листа". Навіть росіяни, мабуть, розуміють, що для України це неприйнятно,
– пояснив оглядач.

За його словами, навіть повернення до "статусу-кво" 24 лютого для України вже не є прийнятним.

"І навіть повернення до кордонів, в яких Україна відновила свою незалежність – також буде неприйнятним. Нещодавно Зеленський підписав указ про те, що Україна не визнає російськими Курили, Абхазію, Південну Осетію та Придністров'я. Лише за всіх цих умов можливі якісь перемовини", – додав аналітик.

Чи програє Путін у війні проти України: дивіться відео

Групи впливу у Кремлі

Ус вказав, що враховуючи ментальність людей, які зараз при владі в Росії, то вони намагатимуться продовжити війну.

Це "пітерська подворотня" – вони, звісно, хочуть йти до кінця. У Росії загалом є дві групи при владі: одна – партія "великої крові", інша – партія "грошей та крові". Друга партія підтримувала агресивні дії, але хоче існувати й після війни. Перша партія все поставила на цю війну, навіть не думаючи, що коли ти так робиш, то можеш програти,
– підкреслив експерт.

На його думку, програш Росії у війні означатиме війну "всіх з усіма".

"Не вперше в історії Росії виникла ситуація, коли очікували на "маленьку переможну війну", а отримали ганебну поразку. Війна з Японією, яка закінчилась поразкою Росії, призвела до буремних подій, підсилених невдоволенням діями влади під час Першої світової війни, зокрема через мобілізацію. Це закінчилося двома революціями, які зруйнували Російську імперію", – додав оглядач.

Читайте також Чичваркін оцінив ймовірність застосування ядерної зброї Путіним

Яким може бути фінал

Ус розповів, що "фінал Росії" може закінчитися розвалом країни.

Україні треба поруч з іншими країнами вирішувати, як ми визнаватимемо незалежність окремих частин Росії. Розпад Росії – це дуже логічний фінал гри на "підняття ставок". Тобто був період, коли Росія могла зупинитись, щоб зберегти себе в тих межах, в яких вона існувала до 24 лютого,
– пояснив експерт.

Він зауважив, що коли росіяни почали велику війну, для них фінал може справді бути в розпаді, коли значні частки Росії просто оголосять про свою незалежність просто тому, що вони не захочуть асоціюватися з поразкою.

"Все йде до того, що Росія може програти. До прикладу, навіщо Татарстану брати відповідальність за цю поразку? Краще оголосити про суверенітет або незалежність. Туреччина могла б дуже швидко визнати таке рішення. Зараз певна робота ведеться щодо цього... У Росії зараз вибір: або повернутися на кордон 1991 року або все завершиться погано", – резюмував аналітик.

Вас також може зацікавити – Путін боїться другого удару по Кримському мосту: дивіться відео

Агонія російської влади: що відомо