російські війська прогнозовані, – Мусієнко прокоментував плани окупанта щодо України
У кремлі сподіваються утримати раніше захоплені території в Україні. Також москва хоче використати свої енергетичні важелі, щоб тиснути на Київ та Брюссель у можливих дипломатичних перемовинах.
росіяни перекидатимуть свої війська на ті напрямки, де вони вважатимуть, що шанси на оборону найвищі. Про це 24 каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
Зверніть увагу Ми з росією воюємо не заради перемовин, а щоб перемогти, – Кулеба
москва чекає на зиму
Оглядач зауважив, що зараз росіяни намагатимуться закріпитися на тих рубежах, на яких, як вони думають, їм буде найпростіше продовжувати оборонятися.
російські війська будуть прогнозованими. Тобто російська тактика зараз і стратегія полягатимуть у тому, аби максимально тягнути час до зими, аби не давати українським силам деокуповувати й відвойовувати якомога більше територій,
– вказав Мусієнко.
На його думку, у кремлі розраховують, що вони зможуть спричинити енергетичний колапс у Європі й в Україні, що змусить всіх з ними домовлятися.
"Тобто вони максимально будуть тягнути час й тому перекидають війська на ті напрямки, де вони вважають, що ще зможуть на щось розраховувати та бодай якісь території втримати", – підкреслив керівник ЦВПД.
Читайте також Будуть дуже цікаві новини Херсонщини, – Братчук пообіцяв приємні сюрпризи від ЗСУ
Залишки харківського угруповання
Експерт зазначив, що те, що російські загарбники перекидають свої війська, які тікали з Харківщини, на південний-захід Донеччини є "цікавою ситуацією".
"Уявіть собі наївність цих командирів та "полководців", які серйозно думають, що сили, які відступали під нашим тиском, залишаючи зброю та боєприпаси, можуть підсилити угруповання в районі Авдіївки, Донецька та Бахмута... Там думають, що вони можуть стати якоюсь мотивованою бойовою одиницею", – пояснив фахівець.
За його словами, якщо у російському командуванні домінує така логіка, то вони побоюються того, що українські сили можуть вдарити по них у районі Бахмута, Мар'їнки, Авдіївки.
Це не означає, що це можуть бути повторення таких рухів, як на Харківщині, але це може означати, що противника можуть відкинути далі – вглиб... Й відвоювати краще положення з точки зору розташування наших сил. Можливо, вони за це побоюються,
– додав Мусієнко.
Радимо Є просування до річки Оскіл та у Святогірську, – співзасновник карти бойових дій
"Інфраструктурний" тероризм
Оглядач розповів, що дії росії спрямовані на намагання вдарити по об'єктах критичної інфраструктури, чи зірвати постачання електрики до Європи, щоб ускладнити ситуацію.
Тому що Україна насправді на сьогодні гарантує багато чого в енергетичній безпеці ЄС. Ми постачаємо туди електроенергію й поставили за попередній період вже на 3 мільярди. росія зриває цей процес так само. Крім того, вони хочуть спричинити нам проблеми. Таким чином вони думають, що можуть якось вплинути на опір українського народу,
– вважає експерт.
За його словами, це означає, що за 200 днів повномасштабної російської агресії у росії так і не вивчили й не можуть зрозуміти суспільні й соціально-економічні настрої в Україні. На його думку, окупанти вже давно мали зрозуміти, що будь-які удари по містах й цивільній інфраструктурі лише збільшують опір українського народу, а не зменшують.
"Це їхні плани, вони намагатимуться їх реалізовувати. Я думаю, що це нам відомо, і ми будемо зривати їх, як тільки можемо... Просуваючись далі й деокуповуючи українську територію, посилюючи наші спроможності у ППО, щоб збивати російські ракети", – резюмував Мусієнко.
Деокупація Харківщини: що відомо
- Збройні Сили України звільнили від російських військ вже 3 800 квадратних кілометрів Харківщини. Кількість деокупованих міст і сіл сягнула 300. Приблизно 150 тисяч українців стали вільними від окупації.
- 8 вересня президент Володимир Зеленський офіційно підтвердив, що ЗСУ звільнили місто Балаклію. 9 вересня Нацгвардія повідомила, що вдалось звільнити село Волохів Яр;
- 11 вересня ЗСУ звільнили Нову Гусарівку, що біля Балаклії. Українські герої також звільнили місто Куп'янськ. Село Савинці та Мартове теж повернулися під контроль України.
- Згодом українські захисники повернули під контроль України ще 2 села: Василенкове та Артемівку. 11 вересня президент підтвердив, що ЗСУ вдалося звільнити селище Чкаловське;
- Згодом, 107 окрема бригада Сил територіальної оборони Буковини продемонструвала, що український стяг встановили й у Великій Комишувасі, а також у Козачій Лопані.
- Після звільнення Ізюму стало відомо, що росіяни вбили щонайменше 1000 місцевих, а 80% міста зруйнували.
Вас також може зацікавити – скільки ЗСУ ще зможуть наступати: дивіться відео