Амбіції Путіна не співпадають з можливостями

Про це заявила директорка Національної розвідки США Евріл Гейнс під час виступу в Конгресі. Вона наголосила, що Путін зіштовхнувся з невідповідністю між амбіціями та потенціалом військ Росії.

Увага Як у Рамштайні: Пентагон збирає нову зустріч союзників для надання допомоги Україні

Поточна тенденція збільшує ймовірність того, що президент Путін вдасться до радикальніших засобів, зокрема, щодо введення воєнного стану, переорієнтацію промислового виробництва або потенційну ескалацію військових дій, щоб знайти ресурси, необхідні для досягнення його цілей,
– йдеться у повідомленні.

При цьому розвідка не вважає, що Путін застосує ядерну зброю, якщо не відчує загрозу існування Росії.

Путін налаштований затягувати війну

Водночас у США вважають, що Путін готується до затяжного конфлікту.

Його метою залишається не тільки Донецька й Луганська області та утримання Херсонщини. Він хоче отримати й сухопутний коридор до окупованої частини Молдови,
– вважають у розвідці США.

Чому Росії вигідно затягувати війну

Кілька тижнів тому в Україні очікували раптового наступу на Донбасі, мовляв, він має бути одномоментним і потужним. Про "велику битву за Донбас" говорили і американська, і британська розвідки.

Та цього не сталося. Радник Офісу Президента Олексій Арестович вважає, що Росія намагається виснажити ЗСУ, аби ми не змогли накопичити у потрібній кількості західну підтримку.

Таке "затягування" з боку Росії спровокує не тільки труднощі із контрнаступом, а й виснажуватиме нашу економіку та військові сили – це мета росіян.

Війська Росії відстають від плану

До слова, Палата представників США ухвалила законопроєкт про виділення 40 мільярдів доларів на підтримку України. Ці гроші стали першою сумою, яку США виділили Україні після підписання закону про ленд-ліз.

Цікаво – чи реальний окремий наступ з Придністров’я: дивіться відео