Проєкт закону ухвалила нижня Палата Конгресу США. Це трапилось 11 травня за Києвом.
Зауважте У США найближчим часом затвердять оновлений пакет допомоги Україні на 39,8 мільярда, – Арахамія
Палата представників США підтримала виділення Україні майже 40 мільярдів
За проєкт закону H.R. 7691 проголосували 368 законодавців, натомість тільки 57 були проти. Тому проєкт закону про допомогу передадуть на розгляд Сенату. Тільки після цього його має підписати президент США.
Перед голосуванням авторка законопроєкту конгресвумен Роза ДеЛауро заявила, що Україна потребує термінової допомоги, і США можуть її надати.
Ми несемо моральну відповідальність за надання цієї підтримки, щоб допомогти покласти край тяжким втратам життів, притягнути Путіна та його прибічників до відповідальності та захистити глобальну демократію,
– сказала ДеЛауро.
Відомо, що закон передбачає:
- допомогу Україні в захисті суверенітету й демократії;
- притягненні російського керівництва до відповідальності;
- розв'язанні проблем продовольчої безпеки в усьому світі, що посилюється через війну;
- забезпеченні важливої підтримки біженців.
До речі, буквально напередодні, 10 травня, голова фракції Давид Арахамія заявив, що США найближчим часом затвердять оновлений пакет допомоги Україні на 39,8 мільярда доларів. Про це йому повідомили союзники із США.
Що відомо про нову допомогу від США
- 9 травня Джо Байден підписав історичний закон про ленд-ліз для України. Він передбачає спрощення процедур надання допомоги Україні. Перед цим Штати підписували такий закон під час Другої світової війни, щоб надавати зброю союзникам.
- Президент США у цей же день закликав Конгрес якнайшвидше схвалити запит на виділення 33 мільярдів доларів допомоги Україні.
- Буквально наступного дня, 10 травня, ЗМІ повідомили – військову допомогу Україні за ленд-лізом можуть збільшити до 40 мільярдів доларів. Авторами проєкту закону виступили демократи. Згідно з ним, додаткові кошти скерують на військову допомогу та гуманітарні питання – по 3,4 мільярда доларів відповідно.
- Попередньо, з 33 мільярдів було відомо, що 20,4 мільярда доларів скерують як військову допомогу, ще 8,5 мільярда – як економічну допомогу, 3 мільярди – як гуманітарну допомогу, зокрема на вирішення гуманітарних питань і проблем глобальної продовольчої безпеки.
До теми – Веніславський про ленд-ліз: це сигнал для Заходу і Росії: дивіться відео