Поки що наступальні дії окупантів – точкові та разові

Для цього вони також можуть перекидати найбільш боєздатні сили з інших напрямків фронту. Це в ефірі 24 каналу прокоментувала керівниця пресцентру ОК "Південь" Наталя Гуменюк.

До теми Битва за правий берег Дніпра Херсонщини може бути переможною, – військовий експерт

За її словами, першочергово окупанти дійсно намагаються тримати оборону від впливу та дій українських захисників. Але все-таки наші військові розуміють, що загарбники отримають наказ переходити в наступ.

Однак поки що ці спроби точкові та разові, а дії окупантів отримують потужну вогневу відсіч від українських підрозділів. Відтак ворогу доводиться повертатися на вихідні позиції та продовжувати укріплювати свої рубежі оборони.

Люди намагаються евакуюватися з Херсонщини

Влада України та Херсонської області неодноразово наголошувала на необхідності евакуації цивільного населення з тимчасово окупованих територій Херсонщини перед початком контрнаступу ЗСУ. За словами Наталі Гуменюк, із загостренням ситуації та накопиченням ворожої техніки у регіоні, у людей виникає все більше побоювань за свої життя, тож вони справді намагаються евакуюватися.

Зараз цей процес ускладнений через пошкоджені мости, тож виник неабиякий ажіотаж – люди стоять у чергах на виїзд.

"Також ми відстежуємо, що це за вплив на населення – чи то з доброї волі, чи то спроби за цивільними автівками заховати переміщення військової техніки. Однозначно оцінювати дії ворога в такій підступній боротьбі не можна – ми відстежуємо все і аналізуємо", – розповіла керівниця пресцентру ОК "Південь".

Наталя Гуменюк розповіла про ситуацію на Херсонщині: дивіться відео

Останні новини з Херсонської області: коротко

  • Попри те, що окупанти намагаються поповнити свої сили на Херсонщині, вони фактично не можуть постачати зброю та техніку до лінії фронту. Усе це – завдяки влучним ударам ЗСУ по складах з боєприпасами та логістичних центрах росіян.
  • Українські морські піхотинці на Херсонщині взяли у полон 11 окупантів, включно з одним російським офіцером. Їх вже відправили до відповідних компетентних органів.
  • Тим часом росіяни намагаються відновити Антонівський міст, пошкоджений філігранними ударами ЗСУ. Однак вони роблять це без будь-яких розрахунків навантаження та інженерних планів – просто накривають пошкоджені ділянки плитами.