Таку думку 24 Каналу висловив ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко, зауваживши, що дипломатія – це все, що виходить назовні від країни, яку ти представляєш. Зокрема мовиться про політиків, депутатів, громадські організації, спеціальні служби, а також усіх українців за кордоном.

Читайте також Одна з найдавніших країн світу: Україна відкрила своє посольство у загадковій Мавританії

Потрібно усього 2 речі

Володимир Огризко зауважив, що сьогодні є лише 2 головних завдання, які стоять перед усім Заходом. Якщо країни об'єднаються та зможуть їх виконати, тоді перемога та мир настануть значно швидше.

Якщо ми говоримо про те, що треба зробити в Європі та у світі для того, щоб Україна перемогла, то, на мою думку, є дві важливі речі – це консолідація наших союзників і організація допомоги від них,
– наголосив ексміністр закордонних справ.

Він додав, що ці завдання важливі й потребують виконання ще від початку російської агресії у 2014 році. Над цим зараз мають працювати всі: від Президента України, аташе у посольстві, від громадської активістки, яка працює в якійсь організації за кордоном та до будь-якого чиновника, який веде міжнародні справи.

Якщо всі об'єднаються навколо цього, тоді ми можемо претендувати на найкращі результати. Але важливо, щоб була системність та загальне розуміння того, що відбувається.

Дипломатія інколи нагадує мені оркестр, який потребує дуже досвідченого та професійного диригента. Коли є взаємодія оркестру й диригента, тоді музика звучить якнайкраще,
– підкреслив Володимир Огризко.

Україна готується до саміту миру

  • Наша держава ініціювала Глобальний саміт миру, який відбудеться 15 – 16 червня у Швейцарії. Уже 90 країн підтвердили, що візьмуть у ньому участь. Президент України пояснив, що саміт дозволить показати, якою є реальна позиція світу щодо війни в Україні.
  • Росію на саміт миру не запросили й вона вже намагається зірвати подію. Для цього росіяни оголосили про скликання зустрічі БРІКС у Москві. Туди входить Росія, КНР, ОАЕ, Південна Африка, Єгипет і ще низка держав. Так хочуть змусити лідерів цих країн не їхати у Швейцарію.
  • Володимир Зеленський висловив сподівання, що на саміті миру також буде присутній президент США Джо Байден. Це найперше потрібно для інших держав, які орієнтуються на реакцію Сполучених Штатів. Зеленський додав, що відсутність Байдена "змусить Путіна аплодувати стоячи".