Таку думку 24 Каналу висловив військовий експерт Олег Жданов. За його словами, перевірка бойової готовності, яку оголосили у військовій академії у Білорусі, – лише формальність.

Читайте також Контактів між Лукашенком та Путіним все менше: названо кілька ключових факторів

У міноборони Білорусі не повідомили жодних деталей щодо мети цієї перевірки.

У діях Лукашенка – нічого нового

Жданов вважає, що це не більше ніж імітація активних дій, яку Білорусь намагається показати Росії.

Це (раптова перевірка бойової готовності – 24 Канал) лише видимість діяльності для "союзної держави". Алєксандр Лукашенко вдається до своїх старих перевірених методів,
– сказав військовий експерт.

Він нагадав, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Мінськ майже 20 разів оголошував перевірку стану боєздатності білоруських військ.

Олег Жданов оцінив загрозу з боку Білорусі: дивіться відео

Раптові перевірки – лише картинка для Путіна

Також у Білорусі понад пів року тривали військові навчання, терміни завершення яких постійно переносили.

"Ось у них була перерва у перевірках, а тепер знову почалося. Треба ж показувати якусь активну діяльність для Владіміра Путіна", – зауважив Жданов.

Військовий експерт припустив, що, можливо, білоруське військове керівництво щось "недоперевіряло", тому вирішило знову створити ілюзію інспектування бойової готовності своїх військ.

Ситуація у Білорусі: коротко

  • У Білорусі поблизу кордону з Україною постійно відбувається переміщення сил та техніки окупантів. Такі дії вороже керівництво називає "військовими навчаннями".
  • Цікаво, що по закінченню чергових навчань у Білорусі авіаугруповання ворога залишалися на кордоні. Однак 5 лютого з прикордоння з Україною відвели 12 гелікоптерів Росії.
  • Міністр оборони України Олексій Резніков заявив про високу ймовірність того, що Росія розпочне можливе нове вторгнення вже у лютому. Резніков додав, що Міноборони не зафіксувало на території Білорусі сформованих ударних угруповань для наступу на Київ – там немає такої концентрації російських військ.
  • Станом на сьогодні на полігонах республіки перебуває не більше 12 тисяч російських загарбників.