Яка військова стратегія України: генерал Сирський розповів нюанси

24 жовтня 2022, 22:07
Читать новость на русском

Стратегія Збройних сил України у війні проти Росії полягає у комбінації постійних ударів по пунктах постачання та мобільних атак.

Нюанси тактики ЗСУ 

Про це розповів у інтерв'ю ABC News командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський. Він наголосив, що нюанси військової стратегії України передбачають відмову від лобових зіткнень, де противник має перевагу в артилерії.

Увага Командир сухопутних військ ЗСУ оцінив загрозу застосування Росією ядерної зброї

Натомість українські сили постійно б'ють по вогневій міці Росії, руйнуючи центри постачання, і водночас проводять мобільні атаки, щоб досягти мети з мінімальними втратами.

Ми досягаємо цього, завдаючи ударів по вогневій потужності противника, його артилерії, уникаючи лобових атак на користь рейдів і маневрів, атакуючи з флангів та з тилу. Ми створюємо умови, за яких ми можемо змусити ворога нервувати, зазнавати втрат та залишити свої позиції,
– додав Сирський.

Зверніть увагу – ЗСУ відкинули вагнерівців з позицій у Бахмуті: дивитись відео

Стратегія російського війська 

Національний інститут стратегічних досліджень опублікував висновки щодо тактики, яку обрав противник. Загарбники обрали тактику урбіцид – росіяни нищать житлові будинки разом з їхніми мешканцями, лікарні та школи, об'єкти критичної інфраструктури, історичну забудову, пам'ятники, храми та підприємства.

Наразі російська армія завдала мільярдів гривень шкоди українським містам, але є і невиправні втрати – людські життя.

Вказують, що інструментами реалізації урбіциду може бути й вимушена міграції з міста, для чого навіть не обов'язково руйнувати в ньому житлові будинки. Зачасту це перерізання шляхів сполучення та постачань життєво потрібних товарів, зупинка підприємств.

І той же психологічний тиск, зокрема, вплив терору – навіть коли його чинять в іншому місті.

Важливо. Саме так чинить Росія в Україні упродовж 8 років і продовжує це роботи. Атаки російської армії на масштабні об'єкти інфраструктури загрожують руйнуванням чи розоренням цілих міст.