Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Петро Черник, зазначивши, що ВПК противника почало деградувати ще наприкінці Радянського Союзу.

До теми Росія вдвічі збільшила виробництво ракет: хто їй допомагає отримувати західні технології

Військовий ресурс Росії кінцево здеградує

Кінцева ж деградація російського оборонпрому відбулась на початку 90-х років.

Приведу лише декілька прикладів по конкретних категоріях зброї. Українці майже кожних кілька днів переживають пуски із ракетоносія Ту-95МС, який запускає дві ракети Х-101 та Х-555. Будувати Ту-95МС росіяни більше не можуть. Та й не зможуть. Це неможливо,
– наголосив військовий експерт.

За словами Черника, одна з причин – повернення нас, щоб це все відновлювати. Адже наш інтелект у поєднанні з нашим, нехай і вже трошки здеградованим радянським комплексом, на перспективу дарував їм шанс.

Також окупанти вже не зможуть будувати ракетоносій Ту-22М3 та МіГ-31К – носії "Кинджала" – теж.

Петро Черник оцінив, коли закінчиться військовий потенціал Росії: дивіться відео

Крім того, Радянський Союз мав шість бронетанкових заводів. У росіян залишився один – "Уралвагонозавод", який будує танки Т-90. І це не нова машина, це глибока модернізація Т-72. Максимум, що вони можуть виготовляти, – 25 машин на місяць.

Водночас ЗСУ продовжує ліквідувати важку техніку ворога. З початку повномасштабного вторгнення показник складає 4 623 танки.

"Прийде точка, а вона не минуче прийде, коли все здеградує. Але це відбудеться не протягом місяця й навіть року. Потрібно ще кілька років, а може і добрих дві десятирічки. Але це буде", – впевнений Петро Черник.

Як росіяни втрачають свою цінну авіацію

  • Вночі на 30 серпня аеродром в російському Пскові атакували безпілотники. Внаслідок цього було знищено 4 вантажні літаки Іл-76. Крім того, пошкоджень зазнали й декілька інших бортів.
  • Раніше одна з наймасштабніших атак на російську авіацію відбулась 9 серпня 2022 року. Тоді на аеродромі "Саки" у тимчасово окупованому Криму росіяни втратили 4 винищувачі Су-30СМ та сім бомбардувальників Су-24М.
  • Крім того, 5 грудня 2022 року БпЛА невідомого походження вчинили атаку на аеродроми "Енгельс-2" в Саратовській області та "Дягілєво" в Рязанській області. Внаслідок ударів дронами були пошкодженні 3 літаки – зокрема, 2 стратегічних бомбардувальники Ту-95 і Ту-22М3.