Самі ж юнаки зізнаються - так, як сьогодні, вже давно не переживали, а за навчанням, хоч і досить складним, сумуватимуть.

“Дуже переживаю. І радий, і не хочеться випускатися, щось особливе”, - каже випускник ліцею Олександр.

“Найважче було пристосуватися до розпорядку дня, в деякій мірі спортивна підготовка була важка, а так - до всього пристосовуєшся, все стає легким”, - сказав випускник ліцею Владислав.

Не менш знервовані і рідні випускників, дехто не може втримати сліз. Кажуть, за 4 роки в ліцеї діти стали іншими. Більшість підкреслюють - хочуть, щоби діти продовжили військову кар’єру.

“Змінився дуже, в кращу сторону. Став зовсім дорослим, чоловіком. Сформувався, вже як справжній чоловік”, - сказала мама випускника Анна Іванівна.

“Змужнів, став набагато серйознішим, дисциплінований. Я дуже радий за нього. Можливо дехто не хоче, але особисто я хочу, і я докладу максимум зусиль, щоб він далі був військовим”, - сказав батько випускника Андрій.

Міністр оборони Михайло Єжель привітав майбутніх захисників України і наголосив - наразі відомство працює над створенням комфортних умов для їх подальшого навчання та фінансових стимулів у продовженні військової кар’єри. Щоправда, зауважив - матеріальне у службі - не першочергове.

“З 232 чоловік 205 сказали - ми ідемо у військові училища, можливо, якраз вони і всім нам відповідають, що не головне матеріальне, а головне - духовне, те, що їх сьогодні кличе до нашого війська”, - зазначив міністр оборони України Михайло Єжель.

Керівництво навчального закладу впевнене - здобуті у стінах ліцею навички знадобляться і у роботі, і повсякденному житті. Навіть святкувати власний випуск кадети будуть інакше, ніж однолітки.

“Вони будуть пам’ятати, що вони вчаться в ліцеї Богуна. Це для них відповідально. Людський фактор може десь і спрацює, але, в принципі, вони будуть про це пам’ятати. Я думаю, вони утримаються від алкоголю і будуть лимонад пити”, - сказав начальник КВЛ ім. І.Богуна, полковник Данило Романенко.

Київський військовий ліцей імені Івана Богуна був заснований у вересні 1943 року. Щороку з навчального закладу випускається три сотні юнаків, які, окрім звичайної середньої освіти, поглиблено вивчають мови, основи військової підготовки, етикету та навіть вчаться класичного танцю.