Про це в ефірі 24 Каналу сказав генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки у 2005 – 2010 роках Микола Маломуж. Він наголосив на важливості постаті Столтенберга серед світових лідерів.

Дивіться також Навіщо приїжджав генсек НАТО та яка доля Керченського мосту: інтервʼю з Михайлом Подоляком

"Генсек даремно не приїжджає. Він отримує інформацію щодо подій в Україні, про готовність наших Збройних сил до визвольних змагань, тобто контрнаступу, необхідність забезпечення озброєнням, технікою, боєприпасами. Це основна мета і подальші наші кроки щодо вступу в Альянс", – відзначив спікер.

Єнс Столтенберг відвідав Київ: дивитись відео

Потужний стимул

Відомо, що Єнс Столтенберг відвідав Бучу, де на власні очі побачив наслідки дій російської армії. Для лідера Альянсу – це стратегічний крок, зазначив Маломуж. Оскільки він об'єднує усі країни та формує думку щодо підтримки України, зокрема у стратегічному забезпеченні технікою та озброєнням.

"Особливо перед завтрашнім "Рамштаймом" цей візит є знаковим не тільки військово-політично, а є потужним стимулом для формування нових графіків поставок техніки і зброї, обговорених на попередніх засіданнях. Надання високоточної зброї, наприклад ATACMS, або хоча б ракет дальністю 150 кілометрів. Також й F-16, які на сьогодні надзвичайно важливі для оборони і наступу. Комплексний підхід матиме наслідки", – сказав Микола Маломуж.

До слова, чергове засідання у форматі "Рамштайн" має відбутися 21 квітня. Це вже буде 11 зустріч. Українська сторона очікує швидких рішень щодо військової допомоги перед контрнаступом. Секретар РНБО Олексій Данілов прогнозує успіхи.

Єнс Столтенберг у Києві: що відомо

  • Про візит Генсека НАТО стало відомо завдяки журналістам, які побачили його на Михайлівській площі. Там Столтенберг вшанував пам'ять загиблих українських військових.
  • Посадовець зустрівся з Володимиром Зеленським. Вони обговорили 4 основні питання, одне з яких стосується шляху України до НАТО.
  • Також Єнс Столтенберг відвідав Бучу. Побачені руйнування глибоко його вразили.