Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на чутки про нібито скасування візиту до Ізраїлю для Володимира Зеленського. Під час спілкування з західними журналістами він пояснив ситуацію.

Читайте також Є зацікавленість, – посол України висловився про можливий візит Зеленського до Ізраїлю

Чи відмовляв Ізраїль Зеленському

Кулеба наголосив, що ізраїльська сторона не відмовила Зеленському, а попросила українського лідера зачекати. Міністр зауважив, що Київ не почувається відкинутим.

Ми обговорили з ними (ізраїльтянами – 24 Канал) візит відразу після нападу ХАМАС, і вони сказали нам, що нам доведеться почекати. Тоді в Тель-Авіві не чекали жодного іноземного лідера. Тепер фаза змінилася,
– сказав голова МЗС.

Очільник української дипломатії припустив, що візит Зеленського до Ізраїлю може відбутися після погодження термінів.

Що цьому передувало

Нещодавно у медійному просторі з'явилася не підтверджена інформація про те, що президент України начебто хотів відвідати єврейську державу, але отримав відмову. ЗМІ писали, що Ізраїль нібито ввічливо пояснив своє рішення тим, що вважає такий візит "не на часі".

Після цього посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук заявив, що не було жодного офіційного звернення Володимира Зеленського до єврейської держави з приводу цього. Він позитивно оцінив контакти Києва з Ізраїлем та припустив, що український лідер зможе відвідати цю країну під час наступного міжнародного турне.

Що кажуть експерти про цю ситуацію

  • Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок у розмові з 24 Каналом припустив, що за вкидом про нібито відмову Зеленському у візиті до Ізраїлю може стояти Кремль. Він побачив у ситуації всі передумови для створення російського ІПСО.
  • За його словами, поширення таких фейків є дуже вигідним для Росії. Експерт припустив, що до цього також могли бути причетні проросійські політичні сили в Ізраїлі.