Адвокати 10 серпня подали скаргу, у якій йдеться про політичну мотивацію переслідування Юлії Тимошенко. Захисники наголосили на тому, що рішення про взяття екс-прем’єра під варту було незаконним, а досудове і судове слідство проходили з порушенням норм Європейської конвенції з прав людини, зокрема, статті 3 про заборону на принизливе поводження або покарання, статті 5 про право на свободу та особисту недоторканість і статті 18 про обмеження у застосуванні обмежень щодо прав.
У скарзі також зазначається, що умови утримання Юлії Тимошенко у Лук’янівському СІЗО — неадекватні. Це пов’язують з тим, що екс-прем’єру не надається медична допомога, незважаючи на численні проблеми зі здоров’ям.
Європейський суд з прав людини долучив до матеріалів справи "Тимошенко проти України" оприлюднений 23 листопада 2011 року звіт Єврокомітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню. У звіті, зокрема, зазначається, що в Лук’янівському СІЗО, деякі будівлі якого побудовані 140 років тому, утримується ув’язнених більше, ніж передбачено місць.
При цьому, більшість арештантів очікують у СІЗО або остаточного вироку, або результатів його оскарження. У звіті наголошується на неналежних санітарно-гігієнічних умовах у камерах.
"Рівень гігієни також вкрай незадовільний: у деяких камерах представники делегації побачили тарганів, а ув’язнені також скаржилися на наявність мишей і щурів. У камерах санітарна техніка — туалет і раковина, як правило, у поганому стані і її явно недостатньо для кількості ув’язнених", — йдеться у звіті Європейського комітету.
Крім того, ЄСПЛ долучив до матеріалів справи "Доповідь про права людини в 2010 році" Державного департаменту США, а також Резолюцію Європарламенту від 9 червня 2011 року про неприпустимість вибіркового застосування кримінального права щодо колишніх представників уряду Юлії Тимошенко.
Як відомо, Печерський суд Києва виніс Юлії Тимошенко вирок, згідно з яким екс-главу уряду позбавили волі на 7 років.