"28 серпня буде розглядатися порушення чотирьох статей Європейської конвенції з прав людини у справі Юлії Тимошенко. Мова йде про 3 статтю – це нелюдське поводження, 5 статтю – незаконність затримання і утримання під вартою. Ця стаття буде розглядатися разом зі статтею 18, яка передбачає політичні мотиви переслідування і стаття 8 – втручання в особисте і приватне життя", – розповів адвокат Сергій Власенко.

Як зауважив захисник, скарга на незаконність вироку у газовій справі цього разу в Євросуді не розглядатиметься. Причина - відсутність рішення Вищого спеціалізованого суду. Проте Власенко зауважив, що скаргу все одно подаватимуть.

"Можливо, ми вийдемо на ці питання під час запитань суддів, можливо ні. У другому випадку це означатиме, що наша скарга у частині порушень статті 6 буде розглядатися окремо. Але скарга ця є, вона оформлена і не потребує додаткових доповнень", – заявив адвокат..

За словами Власенка, прогнозувати рішення Європейського суду значно легше, ніж судів в Україні.

"У нас є достатньо доказів, які підтверджують порушення за заявленими чотирма статтями. І очікуємо, що буде визнано порушення українською владою цих статей у справі Тимошенко. І це означатиме, що буде юридично визнано факт політичного переслідування Тимошенко", – вважає захисник.

Грошова компенсація за рішенням Євросуду Тимошенко не цікавить, зазначив Сергій Власенко.

"Питання не в тому, щоб отримати 5-10 тисяч євро. Важливо юридично встановити, по-перше, що Юлію Тимошенко абсолютно незаконно з порушеннями українського і міжнародного законодавства арештували і досі тримають у в’язниці. По-друге, встановити, що те, що відбувається в Україні у справі Тимошенко – це не кримінальне переслідування, це політичні репресії", – заявив Власенко.

До слова, Канада закликає українську владу звільнити екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко. Такої ж думки США, ПАРЄ та ОБСЄ.