Попередньо за це рішення проголосувала 101 країна. Саме тому президент України має можливість 21 вересня виступити перед Генеральною асамблеєю ООН в режимі відеозвернення.

Читайте також Попри заперечення росії: Зеленський виступить онлайн на сесії Генасамблеї ООН

Зеленський виступає на Генасамблеї ООН

Володимир Зеленський під час виступу на Генасамблеї ООН у ніч проти 22 вересня заявив, що росія вчинила злочин проти України, проти наших людей. Саме тому наша держава вимагає справедливого покарання за злочини росії.

Україна хоче миру. Європа хоче миру. Світ хоче миру. І ми побачили, хто єдиний хоче війни. Є лише один суб'єкт серед усіх держав – членів ООН, який зараз сказав би, якби міг мене перебити, що він задоволений цією війною – своєю війною. Але ми не дамо цьому суб'єкту нас переважити, хоч це і найбільша за розмірами держава світу,
– сказав президент.

Президент України назвав формулу миру, яка може спрацювати для всіх, хто може опинитись у аналогічних обставинах. Мовиться про:

 • покарання агресора: має бути створений спеціальний трибунал для покарання росії за злочин агресії проти України. Це те, що стане сигналом для всіх потенційних агресорів, що вони повинні цінувати мир, інакше будуть притягнуті до відповідальності світом;
 • захист життя людини: як ми можемо залишити російську армію хоча б десь на українській землі, знаючи, що вони всюди вчиняють такі масові вбивства? Не можемо;
 • відбудову безпеки та територіальної цілісності: це два елементи будь-якого державного життя;
 • гарантії безпеки: кожна нація має право на гарантії безпеки. Не тільки найбільші нації, не тільки найбільш щасливі;
 • рішучість боротись: рішучість боротися, рішучість партнерів допомагати нам, а отже, самим собі, рішучість світу об'єднатися навколо того, хто бореться проти збройної агресії. Рішучість світу поставити на місце одного, який загрожує всім.

Росія боїться перемовин і бреше усім, щоб перечекати зиму

Володимир Зеленський заявив, що кремль зовсім не бажає справжніх переговорів, бреше усім та навіть не сподівається виконувати жодні домовленості. За словами президента України "перемовинами" окупанти лиш хочуть розтягнути конфлікт, сповільнивши свої відступи.

Ось і зараз, коли росія каже про переговори, вона хоче лише пригальмувати свій відступ. Росія хоче перезимувати на захопленій території України та підготувати сили для спроби нового наступу. Для нових Буч, нових Ізюмів… Або принаймні забезпечити собі фортифікацію на захопленій землі та приховану мобілізацію вдома.
– пояснив президент.

Володимир Зеленський також розповів про удари росії, зокрема й по ЗАЕС та про російський шантаж ядерною безпекою, а також енергоресурсами.

Необхідно позбутись основного фактору глобальної турбулентності ціноутворення, а саме енергетичного шантажу росією. Необхідно обмежити ціни, за якими росія експортує свої енергоресурси,
– заявив президент.

Володимир Зеленський пояснив, що нафту та газ потрібно зробити звичайними товарами, бо зараз росія маніпулює ринками. Адже обмеження цін – це запобіжний захід для світу. Також президент:

 • закликав визнати, що росія є дерджавою – спонсором тероризму;
 • заявив, що усім потрібна рішучість;
 • росія говорить про перемовини, але й про квазіреферендуми та мобілізацію. Тобто кремль хоче війни;
 • подякував 101 державі, яка підтримала відеозвернення Зеленського в ООН. Адже лише сім держав проголосували проти: Білорусь, Куба, КНДР, Еритрея, Нікарагуа, Росія та Сирія. Тобто 101 проти 7.

Друзі, якщо така коаліція проти нашої рішучості, то я всіх вас вітаю. Вітаю, бо це означає, що мир переможе будь-яку агресію і що немає жодної перешкоди, щоб ми таки реалізували формулу миру,
– підсумував Володимир Зеленський.

Зеленський звертається до Генасамблеї ООН: онлайн трансляція

Росія була проти виступу президента України

Посол росії в ООН виступив проти дозволу для виступу Володимира Зеленського. Крім росії, проголосували проти також білорусь, Куба, Еритрея, Нікарагуа, Сирія, Північна Корея.

Ба більше, інші країни відкинули поправку від білорусі, яка пропонувала заборонити будь-кому виступати із відеозверненнями.

Коротко про тематику виступу Зеленського на Генасамблеї ООН

 • Директор антикризової групи ООН Річард Гован заявив, що Володимиру Зеленському треба показати, що він розуміє занепокоєння світу стосовно продовольчої безпеки та продемонструвати бажання України допомогти світові з розв'язанням цих проблем.
 • Варто зазначити, що 19 вересня президент України затвердив список людей, які поїдуть від України на 77 сесію Генасамблеї ООН. Главою делегації буде очільник МЗС України Дмитро Кулеба.
 • Варто пригадати, що міністр закордонних справ України на сесії зустрінеться з очільниками МЗС Африки, Близького Сходу, Карибського басейну, Латинської Америки та Європи. Також він поговорить із експертами Ради міжнародних відносин та генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, а також з главами МЗС у форматі Україна – Польща – Британія.
 • Дмитро Кулеба також зауважив, що українська делегація має три пріоритети: притягнення росії до міжнародної відповідальності за її злочини, зміцнення міжнародної коаліції на підтримку України, зокрема збільшення постачань зброї та фінансової допомоги, а також активізація відносин з країнами Глобального Півдня.

Дивіться також – у небензі підгоріло через візи на Генасамблею ООН: відео