Український лідер заявив, що вперше в історії двосторонніх відносин зустрівся з президентом Фердинандом Маркосом-молодшим. Також розповів, що саме обговорили.

Дивіться також "Обговорили ключове": Зеленський зустрівся з Остіном у Сінгапурі

Зеленський у Філіппінах

Зеленський висловив вдячність Філіппінам за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, чітку позицію щодо агресії Росії проти нашої держави, а також підтримку важливих резолюцій ООН.

Володимир Зеленський у Філіппінах: дивіться відео

Президент заявив, що Україна має намір відкрити посольство в Манілі цього року для зміцнення двосторонньої співпраці.

Обговорили інавгураційний Глобальний саміт миру та важливість представлення на ньому країн Південно-Східної Азії. Цінуємо, що Філіппіни візьмуть участь у Саміті,
– підкреслив український лідер.

Також глави держав обговорили двосторонню співпрацю, зокрема експорт української аграрної продукції до Філіппін.

Візит Зеленського до Філіппін / Фото ОП

Що відомо про візит президента до Філіппін

Президент планував, але не зміг зустрітися з філіппінським колегою на полях саміту "Діалог Шангрі-Ла" в Сінгапурі. Тож вирішив прилетіти до Маніли й запросити Фердинанда Маркоса-молодшого на Саміт миру. Про це на умовах анонімності повідомили AP двоє філіппінських чиновників.

Агентство зауважило, що обидва лідери критично висловлювалися щодо Китаю на оборонному форумі в Сінгапурі.

Цікаво Глобальний саміт миру, а не поразки: чому Росію не запросили та за яких умов можливі переговори

Скільки країн уже підтвердили присутність на Саміті миру

  • Напередодні, 2 червня, під час візиту до Сінгапуру президент повідомив, що вже 106 країн підтвердили свою присутність на Саміті миру у Швейцарії. Зокрема, на рівні лідерів – близько 75.
  • Глава держави заявив, що США підтвердили участь у саміті на високому рівні. Втім, чи буде саме Джо Байден, поки невідомо. Водночас Зеленський висловив сподівання, що буде.
  • Китай не підтвердив свою присутність на будь-якому рівні. Ба більше, зауважив глава нашої держави, Пекін сьогодні працює над тим, щоб країни не приїжджали на Саміт миру.