Про це 24 Каналу розповів колишній співробітник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. За його словами, хоч Україна – не сильно заможна держава. Але усі ми багаті не матеріально, а духовно. Українці готові допомогти один одному в тяжкий момент.

До теми Коляда під звуки пострілів: історія вертепу зі Львівщини про поїздку до військових на фронт

Так, ми небагата країна. Ми не є багаті матеріально, але багаті духовно. В росіян усе навпаки. У них багато всього є. Але духовно вони бомжі,
– зауважив Ступак.

Росіяни пробували копіювати українське волонтерство

Як наголосив Ступак, в Росії буквально не працює історія з донатами на армію. Вони намагалися робити косплей на українське волонтерство, але практично ніхто не скидав гроші.

В росіян ця ініціатива йшла "зверху" до людей, але ніхто на таке не відгукувався. Українці ж зовсім інші – самі організувалися, самі зібрали кошти та пішли допомагати захисникам та державі.

В Росії ця історія не є розвинутою. В них не було історично важких моментів, коли треба було один одному допомогти. "Настукати" на когось – нема питань. Ось вчителька щось в школі сказала неправильне – "настукали" на неї. Хтось розмістив щось соцмережах – "свідомий" сусід повідомляє в органи. Це вони можуть. І це – безкоштовно,
– підкреслив Ступак.

Чому в Росії практично немає волонтерів – думка Ступака: дивіться відео

Пропагандисти постійно промивають голову росіянам неадекватною інформацією

  • Російські пропагандисти невпинно продукують величезну кількість абсолютно дикого та неадекватного контенту для "прастих расєян". Кожного разу вони пробивають все нове і нове дно.
  • Нещодавно Владімір Соловйов на повному серйозі відкрито роздумував, що потрібно вдарити ядерною зброєю по Великій Британії за військову допомогу для України.
  • А в одному з російських ЗМІ вийшов матеріал, що в Україні нібито впроваджують "нову релігію "бандеро-язичництво". Важко уявити, як пропагандисти додумалися до такого фейку.