Мовляв, ухвалення документа в цілому скасує пільги для 16 категорій громадян. А без них в сучасних економічних реаліях прожити буде набагато важче.
"Зараз я отримую 4200. Вони хочуть залишити мені пенсію 1000 гривен", - скаржиться учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Іван.
І влада почула. Депутати із мітингувальниками говорили-радилися як сумнозвісний законопроект пом’якшити. В результаті вирішили - документом займеться робоча група на чолі з Сергієм Тігіпком. Відтак, протягом двох тижнів до сесійної зали законопроект не потрапить.
"Ми внесемо норму до цього законопроекту, що виплати, які робитимуться надалі і визначатися вирішенням Кабінету Міністрів, - вони будуть не менше тих, які виплачувалися на момент ухвалення цього закону", - заспокоює голова фракції ПР Олександр Єфремов.
Поки в Раді радилися, мітингувальники пішли у наступ. Багатотисячний натовп проламав огорожу та миттєво заполонив площу перед Парламентом. Спецпідрозділ "Беркут" відреагував моментально - оточили держустанову щільним щитом.
Тим часом у Раді всі двері - на замку. Всередину пускають тільки депутатів.
Вже за годину народ втихомирився. Хоча площу перед Парламентом натовп не звільнив. Тим часом столична міліція вже встановила "зачинників" штурму.
"Встановлена особа, яка закликала мітингуючих до активних дій. В результаті цих активних дій частково пошкоджена огорожа, вибито невелике скло в дверях Верховної Ради. Ведеться дослідча перевірка, за результатами якої прийматиметься процесуальне рішення", - заступник начальника ЦГЗ МВС в м. Києві Володимир Дмитренко.
Нагадаємо, суперечливий законопроект ухвалили в першому читанні минулої п’ятниці. Пікетувальники попередили - у разі невиконання їхніх вимог розпочнуть безстрокову акцію протесту з вимогою розпустити парламент.