Зазначимо, товарообіг між країнами впродовж 6 років скоротився у понад 5 разів. Нині ж на думку експерта, слушний час для відновлення втрачених позицій.

“Сьогодні Україна є в певній такій напівізоляції як з боку Росії, так і з боку Європейського Союзу, тому потрібно розвивати дипломатію з третіми країнами. Україна може знайти в Туркменістані дуже вигідний ринок, наприклад, для продажу озброєнь. Далі для поставок в Туркменістан труб для будівництва газопроводів”, - каже директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

Україна розцінює Туркменістан також як альтернативного постачальника газу. Торік Київ імпортував більше півтора мільярда кубометрів середньоазійського газу. Однак розвиток співпраці в енергетичній сфері між державами не на користь Росії, - каже експерт Олександр Тодійчук. Відтак, Москва фактично не дозволяє використовувати для транзиту туркменського газу в Україну свою трубу - єдиний шлях транспортування.

“Важливо, щоб Україна з Туркменістаном разом впливали на Росію щодо пропуску туркменського, більш дешевого туркменського газу через російську територію щодо далекої стратегії Україна мала б тримати на постійній увазі маршрути постачання середньоазійського газу до Європейського союзу, тому що ці маршрути пролягатимуть повз українські кордони”, - каже президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.

Візит туркменської делегації завершиться 14 березня. Сьогодні відбудеться зустріч Президентів України та Туркменістану. Планується, що сторони підпишуть міждержавну програму торгівельно-економічного співробітництва до 2015 року, а також ряд міжурядових і міжвідомчих угод.