У шотландському Глазго Президент України Володимир Зеленський під час свого візиту у Велику Британію зустрівся і поговорив з очільником США Джозефом Байденом. Лідери країн обговорили Донбас, хоча це і не була тема для зустрічі.

До теми Понад 100 країн припинять вирубку лісів до 2030 року

Ситуація з кліматом у світі погіршується. Німеччина цьогоріч пережила одне з наймасштабніших підтоплень за всю історію. Туреччина і Греція цього літа стикнулася із загрозливими пожежами. А в Україні погіршується стан довкілля через російську агресію.

Не всі країни готові діяти жорстко

Проблема в тому, що у світі не всі країни готові діяти жорстко. Наприклад, Австралія не готова закривати власні вугільні шахти. А в Китаї не готові відмовитися від його використання для продукування електроенергії.

шахти
Австралія не готова закривати власні вугільні шахти / Фото Unsplash

Схожа ситуація і в Україні. Великі промислові підприємства не готові відмовитися від дешевшого вугілля. Так само як і теплові електростанції. За даними ВООЗ, українські ТЕС викидають в атмосферу щороку сірчистого газу набагато більше ніж всі європейські ТЕС разом узяті.

Як наслідок – Україна – лідер в Європі за смертністю від хвороб, спричинених поганою якістю повітря.

Тож, ситуація в світі щодо кліматичних змін не критична. Але ми всі впевнено рухаємось у цей бік спільними зусиллями. І якщо зараз не почати активно реагувати на ці проблеми, то ми можемо опинитись у червоному куті.

Повний випуск програми "Такі справи": дивіться відео