Народні обранці ухвалюючи рішення керувалися порадами медиків - мовляв, при зміні часу люди переживають стрес, а кількість загострень хвороб серцево-судинної системи перший тиждень збільшується на 60 %. Відтак, для чого травмувати громадян? До того ж, економія енергоресурсів від переведення стрілок годинника то вперед, то назад - незначна.
"Єдину цифру, яку я більш-менш почув від зацікавлених осіб це сума, яка рівнялася в 225-300 мільйонів гривень економії на пізнішому включенні електроенергії. Якщо перерахувати на кількість населення України складає десь близько 5-6 гривень за рік. Я вважаю, що це є несуттєвою економією", - вважає народний депутат, ПР Олег Надоша.
"Партію регіонів абсолютно не цікавить здоров’я людей, не цікавить економіка, про яку говорив голова Верховної Ради - їх це не цікавить. Їх цікавить єдине - "равнение на маскву". Йдеться "равнение на Маскву" не лише по часу, а на ті принципи, на ті правила, в яких живе сьогоднішня Росія", - переконаний народний депутат, БЮТ-Батьківщина Віктор Терен.
Цієї осені від зимового часу відмовилися в Росії. Раніше це зробили Грузія та центральноазіатські країни. Загалом, перше сезонне переведення стрілок годинника відбулося в 1908 році у Великобританії. В СРСР цю норму ввели у 1981.