Питання вступу України в НАТО для західного світу є неоднозначним. Про це 24 Каналу розповів експерт Національного інституту стратегічних досліджень Максим Паламарчук.

Дивіться також НАТО дасть бій і він буде в повітрі: як найбільші в історії навчання шокують Росію та Китай

Якої думки дотримується Захід

Максим Паламарчук пояснив, що в ситуації, яка склалася наразі, прийняття України до НАТО означатиме фактично вступ у війну з Росією.

Він наголосив, що тоді Північноатлантичний альянс намагався внести ясність в ситуацію та відмежувати себе від звинувачень. Було заявлено, що НАТО не планує долучатися до війни проти Росії.

Цілком очевидно, що вступ України в НАТО дійсно потребуватиме перемоги України і припинення бойових дій,
– зауважив він.

Вочевидь, що НАТО прагне, аби Україна спершу завершила війну з Росією, а вже потім ставала однією із країн—членів Альянсу.

Вступ України в НАТО: ключові новини

  • Вперше за 7 років 15 червня відбулася Комісія Україна – НАТО. Її проведення до цього часу було заборонене Угорщиною. Очільник Міноборони України Олексій Рєзніков висловив сподівання, що наступного разу зустріч відбудеться у форматі Рада Україна – НАТО, яка свідчитиме про вихід стосунків між країнами на новий рівень.
  • Перехід від Комісії до Ради означатиме, що Україна буде присутньою за столом переговорів і стане 32 країною, яка братиме участь у важливих обговореннях, які стосуються НАТО.
  • Таке рішення може бути прийнятим вже у липні під час саміту НАТО у Вільнюсі. За словами генсека НАТО, саме тоді країни-члени надішлють чіткий сигнал підтримки та солідарності з Україною.