Політики підписали декларацію 20 грудня. Про результати саміту "Люблінського трикутника" повідомив український президент Володимир Зеленський.

До теми Посеред засніжених Карпат: Зеленський зустрівся з президентами Польщі та Литви

Що про декларацію каже Зеленський

Глава держави звернув увагу на те, що документ не лише фіксує чітку підтримку євроатлантичних прагнень України, але й боротьбу з агресією Кремля. Крім цього, він також підкреслив, що лідери Польщі та Литви погодили важливі кроки у цих напрямках на 2022 рік.

Момент підписання декларації: дивіться відео

Декларацію підписали на Івано-Франківщині

Зазначимо, що саміт "Люблінського трикутника" організували у державній резиденції "Синьогора". Вона розташована у Гуті, що на Івано-Франківщині. Офіційній тристоронній зустрічі політиків передувало неформальне спілкування. Напередодні вони проводили перемовини й в онлайн-режимі.

Що варто знати про "Люблінський трикутник": коротко

  • Це дипломатична ініціатива, яка об'єднує Україну, Литву і Польщу. Декларацію про створення цього альянсу міністри закордонних справ країн-учасниць підписали 28 липня 2020 року в польському Любліні.
  • У межах цього формату Польща, Литва та Україна працюватимуть у політичній, економічній, соціальній та культурній сферах. За словами Кулеби, "Люблінський трикутник" може допомогти у сфері безпеки.