Сьогодні на багатьох світових родовищах припинилися розробки, їх визнали нерентабельними. Втім тисячі шахт досі функціонують і коли різко зростають ціни на нафту, вони буквально рятують економіку.
Вугілля - це рослинні рештки, які під дією геологічних процесів перегнили та збагатилися легкозаймистими вуглеводами. Вугільним покладам в середньому 60 мільйонів років. Втім трапляються пласти, які залягають в землі 300 - 400 мільйонів років.
Спалювати вугілля у світі почнуть більше
На початку 2000-х у світі спалювали понад 7 мільярдів тонн вугілля, здебільшого задля виробництва електроенергії, меншою мірою - в металургійній промисловості. За прогнозами експертів, надалі ця цифра лише зростатиме і у 2030 році ми споживатимемо вже 30 мільярдів тонн.
Все б нічого, але є один нюанс - при спаленні вугілля вивільнюються величезні обсяги вуглекислого газу. Вчені підрахували, за годину роботи вугільні теплові електростанції виділяють стільки CO2, що лісам потрібно як мінімум 50 років, аби його поглинути й переробити.
CO2 спричиняє парниковий ефект
Порівняно з доіндустріальною добою концентрація вуглекислого газу в атмосфері зросла майже удвічі. Маємо ланцюгову реакцію: зростання частки CO2 спричиняє парниковий ефект, останній зумовлює зміни клімату, різкі зміни супроводжуються природними катаклізмами, і як наслідок людськими жертвами.
Уряди багатьох країн наважуються на рішучі кроки і спочатку частково, а потім повністю відмовляються від вугільної енергетики. На зміну їй приходять вітрова та сонячна енергії, які за умови грамотного використання приносять не менше користі.