Винахідники компанії Urban Aeronautics розробили прототип повітряного автомобіля для міста, який дозволить облітати затори і паркуватися прямо під вікном своєї квартири у багатоповерхівці. Рухають унікальним транспортним засобом під назвою X-Hawk два гвинти. Довкола пропелерів - пластикові обтічники. Завдяки їм машина маневрена, як гелікоптер, але значно безпечніша, адже лопаті не можуть зачепити будівлі, людей та інші транспортні засоби.
“Пропелери гелікоптера значно обмежують його у маневреності. Машині потрібно більше простору, особливо у місті, де безліч будинків та електромереж. Наш апарат дозволяє пролетіти там, куди гелікоптеру - зась. Можна припаркуватися безпосередньо під стіною. Окрім цього, X-Hawk значно стійкіший у вітряну погоду. Машина може зависнути у повітрі і не зрушитися ні на сантиметр, навіть у шквальний вітер. Можна відпустити штурвал і пити каву. Авто висітиме, поки не закінчиться пальне. Гелікоптер, натомість, впаде майже одразу”, - розповідає президент компанії Urban Aeronautics Рафі Йоелі.
Є у амбітної розробки і недоліки. Зокрема, маленький діаметр пропелерів. Аби забезпечити достатню потужність, їм потрібно обертатися надзвичайно швидко. А це негативно відображається на розході пального. Так, повного баку машині вистачає на 2-3 години польоту.
Втім, розробники обіцяють невдовзі це виправити. Але й зараз переваг у такого транспорту більше. X-Hawk може літати зі швидкістю 150 км/год і підніматися на висоту до 4 км. Просторий багажний відсік можна переобладнати під індивідуальні потреби клієнта. Відтак, літаюче авто стане у нагоді, в першу чергу, службам оперативного реагування.
“Вже спочатку було зрозуміло, що основними покупцями літаючих автомобілів будуть служби порятунку і таксі. Також, можливо, військові. Серійна версія X-Hawk буде готова приблизно через рік. Згодом розпочнуться продажі, тоді й побачимо”, - каже президент компанії Urban Aeronautics Рафі Йоелі.
Хоча, невідомо, чи знайдеться країна, готова закупити кілька таких чудо-машин для свого МНС. За приблизними оцінками, один X-Hawk коштуватиме від $1,5 млн. до $3,5 млн.