Про це гарант розповів під час щорічної міжнародної конференції YES, що триває у Києві.

Актуально: Ви втрачаєте гроші, а ми – людей, – Зеленський закликав Захід зберігати санкції

Я дуже обережно ставлюся до теми миротворців в Україні. Знаю, що попередня влада активно обговорювала цю тему і те, як запровадити в Україні таку місію. Чому я ставлюся обережно? Бо я не хочу, щоб на Донбасі був Абхазький сценарій чи, щоб було Придністров’я,
– наголосив президент.

На його думку, коли миротворці стануть на лінії розмежування, то "потім вже зможуть нікуди не піти". Зеленський певен: далі їх не пустить окупанти. Тому він не піднімає теми миротворців, так само не робить цього і контактна група у Мінську.

Але я буду задоволений, якщо миротворці будуть на кордоні України і Росії. Туди ми їх запрошуємо, будь ласка,
– додав Зеленський.

Що відомо про миротворчі сили ООН?Миротворчі сили ООН – військові контингенти країн-членів ООН. Їх метою є запобігання або ліквідація будь-яких загроз миру чи безпеці. Рішення про створення чи використання миротворчого контингенту ухвалюється Радою безпеки ООН.

Збройні сили України беруть участь у миротворчих операціях під егідою ООН з 1992 року. Загалом у військових операціях взяли участь понад 44 тисячі українських бійців. За 27 років миротворці з України були учасниками 25 операцій в різних країнах світу. З них три тривають досі.

Українські та світові політики неодноразово говорили про необхідність розміщення миротворчого контингенту на українському Донбасі. Втім у цьому питанні позиції України і Росії суттєво відрізняються. Якщо Україна вимагає розміщення блакитних шоломів на кордоні з Росією, то остання виступає за їх розміщення на лінії розмежування.