Адже російські загарбники просто не зможуть "закопатися" для оборони. Про це 24 каналу розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ та льотчик-інструктор Роман Світан.

Варте уваги ЗСУ диктують свої умови на полі бою: у чому успіх масштабного контрнаступу на Сході України

Дощі допомагатимуть ЗСУ

Так, будь-які фортифікаційні споруди, які окупанти намагатимуться викопати в наших ґрунтах не витримуватимуть осінніх дощів. Вони просто осипатимуться через них.

Вони не встигнуть їх (фортифікаційні споруди – 24 канал) побудувати через різні технологічні моменти, тому просто не встигнуть "закопатися",
– пояснив Світан.

Крім того, українські захисники наступають не полями, а вздовж доріг, якими наша військова техніка, яка є досить легкою, може нормально пересуватися.

"Зараз ми бачитимемо вектор наступу та нашого просування саме вздовж доріг", – зауважив військовий експерт. Він зазначив, що просування ЗСУ відбуватиметься як на Луганському напрямку, так і на Запорізькому та Херсонському.

Світан пояснив, як зміна погоди вплине на просування ЗСУ: дивіться відео

Ситуація на фронті: актуальна інформація

  • Станом на 24 жовтня інтенсивні бої продовжуються на Донбасі. Зокрема на Бахмутському та Авдіївському напрямках, де ворог ще намагається наступати. Натомість на Півдні триває контрнаступ ЗСУ.
  • Крім того, українські захисники продовжують завдавати шалених втрат противнику. Так, бійці ЗСУ вже ліквідували 67 940 загарбників, з них 470 – лише протягом останньої доби. До того ж українські військові знешкодили тисячі одиниць ворожої техніки.
  • У тимчасово окупованому селищі Михайлівка, що на Запоріжжі українські захисники знищили одразу 3 реактивні системи залпового вогню "Град". Ба більше, окупантам терміново довелося евакуювати близько 70 своїх поранених військових.
  • На Херсонщині російські загарбники дуже міцно "засіли" за оборонним рубежем. Однак українським військовим все ж вдається рухати лінію фронту вперед.
  • Натомість на Луганщині окупанти будують систему фортифікаційних споруд – так звану "лінію Вагнера". Втім, це більше медійна картинка, аніж лінія оборони. Тож вона не те що не зупинить українських військових, коли вони підуть у контрнаступ – вона їх навіть не затримає.