Про це 24 Каналу заявив ексспівробітник КДБ Олександр Зеленько. За його словами, Україна вже перемогла, бо вистояла, але перемога може бути більшою – якщо ми отримаємо західні винищувачі швидше, а не після контрнаступу.

Дивіться також Захід змінив позицію щодо F-16 для України: які основні характеристики винищувачів

Літаки допомогли б замкнути вагнерівців в котел

За його словами, нинішня військова допомога від союзників, це компенсація за європейську політику умиротворення Росії. Неймовірний героїзм Збройних Сил України та всього українського народу став причиною, що Захід наважився надати літаки й не вже не боїться погроз Путіна.

"Якби ми мали авіацію, то спокійно закрили б котел над Бахмутом і вся пригожинська банда там і полягла. І більше жодних розмов про ПВК "Вагнера" не було б. Найбільш досвідчена і найбоєздатніша частина російською армії була б ліквідована", – заявив Зеленько.

Олександр Зеленько про те, чому авіація важлива: дивитись відео

Він додав, що Україні потрібні сильні союзники, які готові підставити плече у боротьбі проти російської агресії. Ми дякуємо усім за допомогу, але не потрібно переоцінювати їхній внесок.

Пройшло дуже багато часу перш ніж союзники наважились оголосити про постачання Україні західної авіації. На жаль, за час очікування загинуло багато наших військових,
– додав Зеленько.

Що відомо про намір передати Україні F-16

  • Представник Пентагону Френк Кендалл заявив, що для доставки винищувачів F-16 в Україну знадобиться "у кращому випадку кілька місяців".
  • Міністерство оборони України вважає, що Україна може претендувати на 4 ескадрильї винищувачів F-16, або 48 літаків.
  • Навчання наших пілотів може зайняти менше часу, ніж очікується. Як зазначив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, українські військові раніше вже демонстрували, що можуть швидко навчатись на західних системах.