Українські захисники розповіли, як проводилася операція з ураження ворожих кораблів. Зокрема, ССО отримали інформацію із декількох джерел про ймовірне розташування великого десантного корабля "Мінськ" і дизель-електричного підводного човна "Ростов-на-Дону" на одному з судноремонтних підприємств в Севастополі.

Дивіться також Великий улов ЗСУ в Севастополі: що відомо про пошкоджені російські судна

Воїни ССО скоригували вогонь по ворожих суднах

Операторів ССО було залучено для того, щоб ідентифікувати цілі, навести та коригувати вогонь, а також розвідки на оперативній глибині противника.

Група на човнах підійшла до безпечного місця і здійснила пересування до берега завдяки підводним засобам доставки.

Провівши успішну інфільтрацію, воїни приступили до виконання основної частини операції. За допомогою спеціальних технічних засобів розвідки, виконано ідентифікацію та наведення на ціль,
– мовиться у повідомленні.

У ССО повідомили, що під час безпосереднього ураження група здійснювала коригування вогню і підтвердження знищення цілей.

Дивіться також По кораблю щомісяця: як Сили оборони знищують військовий флот Росії

"Після цього наші бійці провели успішну ексфільтрацію. Все це стало можливим завдяки професіоналізму та зухвалості наших воїнів!" – йдеться у повідомленні.

Кадри унікальної операції зі знищення російських суден: дивіться відео

Україна знешкодила судна "Мінськ" і "Ростов": деталі

  • Українські військові вночі 13 вересня провели спецоперацію, внаслідок якої знешкодили судна "Мінськ" і "Ростов". Тієї ночі Севастополь зазнав комбінованої атаки.
  • Під ударом крилатих ракет опинився судноремонтний завод. У Повітряних Силах опосередковано натякнули, що атакували завод і кораблі крилатими ракетами Storm Shadow й SCALP EG.
  • В українській розвідці підтвердили інформацію, що внаслідок атаки по Севастополю пошкоджено російські кораблі. Також було пошкоджено обладнання судноремонтного заводу.
  • Зазначимо, що ВДК "Мінськ" належав до Балтійського флоту Росії, коли "Ростов" – до Чорноморського. "Мінськ" зайшов у Чорне море напередодні повномасштабного вторгнення Росії.
  • Ураження "Ростова", який несе ракети "Калібр", стало унікальним, оскільки вперше в історії підводний човен був знешкоджений крилатою ракетою.
  • Після цієї атаки у ВМС повідомили, що Україна вже вивела з ладу щонайменше 5 ворожих великих десантних кораблів.