Для цього використовують спеціальні радари з огляду повітряного простору, наприклад, П-18 "Малахіт". Про це 24 каналу розповів головний редактор Defence Express та колишній прессекретар Укроборонпрому Олег Катков.

Важливо Яка зброя потрібна для захисту нашого неба: речник Повітряних сил ЗСУ назвав види

Як Україна виявляє ворожі ракети

Ці станції працюють у цілодобовому режимі, чергуються та постійно змінюють позиції. Маневрування пов'язано з тим, що радари "світяться" для ворога й він може зафіксувати його випромінювання. Втім, вони забезпечують максимально далекий огляд, який наразі можна уявити.

Якщо говорити мовою цифр, наприклад, об'єкт, який перебуває на висоті близько 10 кілометрів, вони "бачать" на відстані 300 – 500 кілометрів,
– пояснив головний редактор Defence Express.

Але річ у тому, що і ворог перед атакою не підіймається на значну висоту, адже розуміє, що, чим вище об'єкт – тим далі його можна побачити.

Однак, якщо звернутися до сервісу відстеження польотів Flightradar24, з великою ймовірністю можна побачити там літаки типу AWACS Е-3, які регулярно у повітряному просторі Польщі патрулюють території поблизу українського кордону. Ці літаки також призначені для виявлення цілей та "бачать" значно далі – мовиться про понад 500 кілометрів.

Інформація з них, ймовірно, потрапляє до штабу Повітряних сил України,
– зазначив Катков.

Катков пояснив, як ППО виявляє ворожі ракети: дивіться відео

ЗСУ нищать ворога у небі: коротко