Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі та льотчик-інструктор Роман Світан, зауваживши, що це "добре пофарбований" старий радянський комплекс С-300, але з іншою ракетою. Він додав, що, можливо, там ще змінили систему наведення. До слова, у мережі оприлюднили момент вибуху на підприємстві.

До теми Є план з критичними об'єктами ворога: Буданов вважає, що удари по території Росії посиляться

"Це старий радянський С-300 з усіма його недоліками. І один із них – це неможливість знищення таких от цілей. "Вони на нього розраховували" називається", – сказав Світан.

Працює навіть пошкодженим

Так українські дрони й проходять російські ЗРК С-400. Комплекси бачать БпЛА, ракета націлюється, однак механізм та алгоритм спрацювання ракети, її бойова частина не знищує безпілотник повністю.

Дрон доходить до цілі. Навіть у пошкодженому стані виконує бойове завдання. Тут ще, звісно, наші умільці, які ці дрони створюють… Це наше виробництво,
– наголосив військовий експерт.

Тобто над "живучістю" безпілотника попрацювали, що навіть пошкодженим він уразив ціль. За словами льотчика-інструктора, таке не можна сказати, наприклад, про такого роду російський авіаційний компонент.

"Там практично, якщо відбувається ураження, триває знищення летального апарату", – додав полковник ЗСУ в запасі.

Росію атакують дрони

  • Країна-агресорка заявила, що 1 лютого її територію нібито атакували БпЛА. Вибухи чули в Бєлгородській та Курській областях. Російське міноборони повідомило, що буцімто збило 5 дронів.
  • У ніч проти 31 січня у Санкт-Петербургу чули вибухи. Гучно було на нафтопереробному заводі. Його атакував дрон. Як повідомили джерела 24 Каналу, спецоперацію провело ГУР МО.
  • Тривожно в Росії було і 30 січня. Окупанти заявили, що нібито у Калузькій області над нафтобазою збили БпЛА. Дрон упав на її територію.
  • Також росіяни заявляли, що 29 січня нібито "посадили" безпілотник на території нафтопереробного заводу у Ярославлі.
  • Не давав окупантам спокою дрон і 25 січня. БпЛА вдарив по морському терміналу нафтопереробного заводу в Туапсе. Унаслідок цього почалася пожежа. Це загарбникам влаштувала СБУ.
  • Палало та вибухало в Росії й 21 січня. Українські дрони вдарили по нафтопереробному заводу в Усть-Лузі, що в Ленінградській області. Це також була операція Служби безпеки України.