Українські партизани є навіть в рядах російської армії

Про це 24 каналу розказав військовий експерт, полковник запасу ЗСУ та льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, на Луганщині та Донеччині партизанські загони з'явилися ще у 2014 році.

Зверніть увагу Саботаж на російській залізниці: для армії агресора з'явилась одна проблема

Згодом, у 2015 році, партизани перейшли під управління Сил спеціальних операцій, і так є і досі. Тобто, як наголосив Світан, можна говорити, що партизани – це ССО, а ССО – це партизани.

За останні 8 років, а особливо за останній рік, після того, як Росія оголосила загальну мобілізацію до лав армій незаконних квазіреспублік у Луганській та Донецькій областях, чимало партизанів потрапили до складу війська ворога. При чому деякі з них вже дослужилися до майорів та підполковників, тобто тут росіяни не врахували важливого моменту. У результаті – зараз у лавах російської армії воюють українці спецпризначенці.

"Тому ми чуємо багато іноді незрозумілих вибухів, коли ніхто не зрозуміє, звідки прилетіло і що трапилося. Це робота наших партизанів, які зсередини розвалюють росіян", – підкреслив Світан.

Він додав, що правильно кинута або випущена з РПГ граната завдає великих втрат та проблем росіянам, зокрема в логістиці, в особовому складі, в підриві їх боєкомплекту, паливозаправників, паливних складів тощо. Так, наприклад, 1 листопада "бавовна" спіткала окупантів у глибокому тилу – партизани у Псковській області підірвали кілька російських гелікоптерів К-52.

Тобто частину тих справ, які відбуваються, і які іноді ми приписуємо HIMARS, виконують партизанські загони, партизанські групи і ті люди, які потрапивши до російських військ зсередини, їх знищують,
– підсумував Світан.

Повний стрім з Романом Світаном: дивіться відео

В ISW оцінили роботу українських партизанів

  • Дослідники американського Інституту вивчення війни проаналізували діяльність українських партизанів за 8 місяців повномасштабної війни Росії проти України.
  • За їхніми даними, партизани здійснили десятки підтверджених нападів на окупованих територіях і, станом на 1 листопада, ліквідували як мінімум 11 російських окупаційних чиновників та відомих колаборантів.
  • Крім того, атаки партизанів відволікають російські ресурси від лінії фронту, адже вони змушені займатися безпекою тилових районів. Це погіршує здатність Росії не лише наступати самим, а й витримувати наступальні операції ЗСУ.