На третій день війни інфографіка з зображенням карти України в The New York Times виглядала дещо апокаліптично. На ній лише відображене просування російських військ. На це звернув увагу картограф Леві Вестерльд.

Цікаво В ОП створили інфографіку для українців, які шукають прихисток в Євросоюзі

Як змінювалися інфографіки The New York Times

На третій день війни, 26 лютого, американське видання опублікувало першу карту з ситуацією в Україні. На ній чітко виділено території, які тимчасово окупувала Росія.

Прорив на Сумщині, окупація значної частини Херсонщини і наступ з Білорусі в напрямку Києва в поєднанні з масивними червоними стрілками, які позначають просування військ окупантів створили картину нібито безуспішності України у війні.

Карта вторгнення за 26 лютого
Карта вторгнення 26 лютого / Інфографіка The New York Times

Уже 3 березня ситуація стала менш апокаліптичною. Території, які тимчасово зайняли окупанти "зблідніли", а стрілки, які позначають наступ росіян – "схуднули".

На карті видно, що фронт на півночі вирівняли. Попри те, видно блокаду Маріуполя та лінії фронту, де закріпилися окупанти. Однак українських військ на карті досі немає.

Карта вторгнення станом на 3 березня
Карта вторгнення 3 березня / Інфографіка The New York Times

Через 4 дні у виданні опублікували нову карту. Лінія фронту на ній майже незмінна, але на самій карті багато "новинок". Наприклад, вперше з'явилися позначки українських військ, з чого видно, як наші захисники відбивають противника і його спроби захопити Київ, Чернігів, Суми, Охтирку, Харків, Маріуполь, Запоріжжя, Миколаїв та тримають оборону в зоні ООС.

Тимчасово окуповані міста, такі як Конотоп, Херсон, Мелітополь, Бердянськ та Запорізьку АЕС в Енергодарі позначили червоним кольором, але сама карта просування росіян ще більше "зблідніла".

Карта вторгнення 7 березня
Карта вторгнення 7 березня / Інфографіка The New York Times

Уже 21 березня дизайнери американського ЗМІ повністю змінили акценти на картах. Тимчасово окуповані регіони України взагалі стали безбарвними. Щоправда, червоним кольором виділили міста, які контролює Росія – їхній список поповнили Пологи, а Чернігів опинився у блокаді. Усі інші міста та стратегічні об'єкти позначені синім кольором – вони під контролем України.

"Новинка" інфографіки – з'явилися позначення територій, де йдуть бої українських військ з окупантами. Найяскравішими кольорами виділені околиці Києва та Ізюма й зона проведення ООС.

Карта вторгнення станом на 21 березня
Карта вторгнення 21 березня / Інфографіка The New York Times

Наприкінці картограф поцікавився, наскільки такі зміни в інфографіках пов'язані з успіхами української армії. Хоча Вестерльд припустив, що можливою причиною стало те, що зображення змушують по-різному сприймати реальну ситуацію.