Досвідчені археологи кажуть, що ті, хто хоч раз спробував, не зможуть відмовитися від складного, але такого захопливого заняття. І будуть вдосконалюватися, адже тільки з роками приходить усвідомлення: не існує аматорської археології.

Археологія відкрила для українців високорозвинуті трипільську та черняхівську цивілізації. А петрогліфи Кам’яної могили показали, що на нашій території існували люди ще у ХІV тисячолітті до нашої ери. Артефакти відкривають таємниці не лише Київської Русі та Козацької держави, а й сучасної історії буремного ХХ століття.

Археологи-професіонали кажуть, що не існує такого поняття як "чорна археологія". Це явище називають не інакше як мародерством та грабежем історичної спадщини. Адже часто люди виходять на полювання за цінностями без необхідних знань та дозволів.

Тому навіть, якщо ви озброїлися металошукачем та щупами, і вам вдалося знайти щось цінне, то буде більше користі, якщо знахідка потрапить у місцевий музей, а не в приватну колекцію.

Однак, якщо присвятити археології все життя немає змоги, але зі спокусою шукати скарби неможливо боротися, то можна стати одним з волонтерів у професійній експедиції. Такі спільноти є ледь не в кожній області. Протягом кількох днів, а то й тижнів у команді справжніх археологів ви зможете сповна відчути емоції новизни та історичних пригод.

Читайте також: Чим зайнятись чоловікам, які люблять екстрим на воді

І вже згодом, можливо, роблячи екскурсію для своїх друзів у музей рідного міста, з гордістю можна буде сказати: "Я причетний до виявлення і збереження цієї реліквії для майбутніх поколінь українців".