"Рускій мір" на Донбасі. Місцева влада, що виступала на підтримку окупантів. Що змінилось за 4 роки? А також, хто стоїть за колишніми колаборантами, які і надалі просувають проросійські настрої на Сході, та чому держава закриває на це очі.

Читайте також: Корупційні схеми медуніверситету імені Богомольця: викриття махінацій

4 роки – достатній термін, аби зробити висновки із ситуації, що сталася на Донбасі. Чимало тодішніх очільників міст на Сході одразу чіпляли георгіївські стрічки та закликали населення йти на референдум за відокремлення від України. А що змінилося за цей час? На лаві підсудних – хіба одіозна Неля Штепа, щоправда зараз – удома, під домашнім арештом.

А ще екс-мер прифронтового Торецька Володимир Слєпцов. Останній, до речі, чомусь обрав найгуманніший відчизняний суд, хоча мав можливість бути обміняним та отримати свободу на підконтрольній бойовикам території. Та й, насправді, офіційний лік тих, кому загрожує бодай мінімальна кримінальна відповідальність за зраду державним інтересам на цьому і обмежується. А скільки ще колег Штепи та Слєпцова,потенційних клієнтів пані Феміди, досі лишається у державних кріслах?

Рік тому інспектували підконтрольні Україні міста, і проукраїнські настрої там були у меншості. А у владного керма лишалися люди, які в 2014 році у своїх містах зустрічали російських загарбників хлібом-сіллю.

Насправді і зараз ситуація невтішна, звільненими містами переважно керують мери-хамелеони, які і надалі продовжують кидати погляди у бік Росії. Я побував в кількох містах. І свою історію почну з міста Мирноград, колишнього Димитрова,
– розповів журналіст Владислав Круглов

Весна, 2014 року у Мирнограді Донецької області. Місцева влада одразу підлаштувалася під настрої окупантів. Вони так ратували, що навіть не помітили приходу справжньої війни. Мирноград, до 2016 року Димитрів, провівши декілька місяців під окупацією повернувся під контроль України. Формально. Місцева влада майже в повному складі лишилися на місцях. Містом і зараз продовжують керувати чиновники, які браво вивішували на будівлях прапори ДНР, та брали участь у проросійських мітингах.

Читайте також: Як заробляють на імпорті авто на Одеській митниці: резонансне розслідування

Цей красномовний факт аж ніяк не вплинув на бажання Димитрівського мера Руслана Требушкіна причаїтися та поставити на паузу політичну кар'єру. Навпаки. У 2015 році він обійшов конкурентів та домігся перемоги на виборах міського голови у сусідньому Красноармійську – місті, декомунізованого згодом у Покровськ.

Єгор Фірсов, впродовж 4-х років слідкує за можновладцями з проросійським минулим та намагається привернути до цього факту увагу суспільства, влади та врешті спецслужб.

Я безпосередньо, розмовляв з президентом, бо я ж був у фракції БПП. Порошенко зробив такі здивовані очі і сказав, О, що у тебе є всі докази? Я казав: так, звичайно, вони є, вони навіть в мережі інтернет є. Зі СБУ, за весь цей час ніхто не відповів, починаючи з 2015 року,
– прокоментував екс-нардеп Єгор Фірсов.

Фірсов не приховує розпачу: бездіяльність влади підігрує мерам, причетним до референдуму 2014 року. Вони не приховують своїх проросійських поглядів, але і далі обіймають керівні посади, будучи держслужбовцями.

В яких ще містах мери-хамелеони продовжують свою діяльність – дивіться у програмі.