У січні, під час подій Майдану, пішов з державних органів.
Нині Пухальський знову держслужбовець – помічник свого товариша, нардепа від "Блоку Петра Порошенка" Андрія Гордєєва. Та прославився Євген як благодійник, який вирішив пожертвувати 8,5 мільярдів гривень.
Історія українця, який втратив мільярди у "Сбербанку Росії", виринула восени 2015 року. Євген Пухальський розповідав, що він поклав на валютний депозитний рахунок у Луганському відділенні банку №2 300 мільйонів євро. За тодішнім курсом – більше чотирьох мільярдів гривень. Згодом, через події на Донбасі, відділення припинило роботу, а гроші горе-вкладнику повернути не вдалося.
Курс євро відтоді зріс удвічі. Щоб повернути вісім з половиною мільярдів гривень, чоловік звернувся до суду, втім безуспішно.
Та надії виграти екс-податківець не втратив: зареєструвався у Рівному та почав подавати позови до місцевого суду, де шансів виграти, на його думку, було значно більше. Нарешті, 13 січня 2016 року, суддя Рівненського міського суду Наталія Діонісьєва відкрила провадження у справі. А потім – задовольнила заяву про арешт коштів "Сбербанку Росії". За 3 дні суддя своє рішення змінила – за зверненням банку. Та оскільки Євген Пухальський подав на апеляцію, наразі діє перша ухвала.
Розуміючи, що просто так кошти йому не повернути, Пухальський оголосив про широкий жест. Заявив, що пожертвує усі 324 мільйони євро різними частинами чотирьом організаціям: львівському благодійному фонду "Крила надії", київському фонду "Допомога заради майбутнього", рівненській "Скарбниці надії" та "Раді голів ОСББ м. Рівне та Рівненської області".
"Сбербанк Росії" називає депозитний договір Пухальського підробкою і відмовляється повертати йому нібито вкладені в банк гроші. Аналіз документів покаже, хто каже неправду. Та постає логічне питання: звідки взяв 300 мільйонів євро екс-працівник митниці і податкової, який боровся із відмиванням незаконних коштів? З його слів у ЗМІ, це – кошти офшорної компанії. Якої саме, Пухальський не каже. "Слідство.Інфо" спробувало їх відшукати. І знайшло щонайменше дві фірми, з якими він пов’язаний.
Євген Пухальський каже, що поки не може надати документи, які підтвердили б походження коштів. Чому його товариш не поклав їх у банк сам, він також не пояснює. Втім, детально розповідає, як клав гроші у Луганську, де вже хазяйнували сепаратисти.
Ця справа, ймовірно, триватиме ще не один рік. Але навіть, якщо суд прийме рішення стягнути кошти зі "Сбербанку", навряд чи всі обіцяні 324 мільйонів євро перейдуть громадським і благодійним організаціям.