Комуністичні лозунги, "Серп і молот" на будівлі та парк атракціонів, який планували офіційно відкрити 1 травня 1986 року. Ще 30 років тому з під'їздів виходили люди, а на майданчиках бавилися діти, тепер тут немає нікого. Близько 50 тисяч людей з Прип'яті були змушені виїхати.
Чорнобильська катастрофа зламала тисячі життів. Тепер зона відчуження, попри колосальний рівень забруднення, стала принадою для сталкерів та об'єктом неймовірної уваги туристів.
В зоні, як і раніше, працюють люди. От тільки тепер не виробляють "мирний атом", а будують для нього нову могилу. Перше укриття для зруйнованого реактора спорудили одразу ж після аварії. Відходи поховали під великою кількістю бетону.
На майданчику працюють спеціалісти фактично зі всього світу. Нове укриття має надійно відгородити від радіації.
Дивіться також: Тінь Чорнобиля: масштаби катастрофи в інфографіці
Будівництво арки, що накриє четвертий енергоблок, планують завершити в кінці 2016 року, в 2017 — здати в експлуатацію, 100 років вона буде оберігати нас від "мирного атому".
Ще на одному будмайданчику споруджують сховища для відпрацьованого ядерного палива. Тут "поховають" відходи з 1, 2 та 3 енергоблоків Чорнобильської АЕС. Керівники проекту кажуть — основні підготовчі роботи вже на завершальному етапі. Планують, що сховище прослужить щонайменше століття.
До слова, 10 кілометрів найбільш забрудненої радіацією території Чорнобиля восени може отримати статус промислової.