Місто має стратегічне значення: якщо Асад зуміє його відвоювати, він ізолює опозицію і зробить її легкою мішенню. Є в Алеппо і бойовики "Фронту Ан-Нусра", вони – поплічники Аль-Каїди, теж називають себе опозицією, втім, не мають підтримки ані Заходу, ані Росії.

Читайте також: Східна частина Алеппо – гігантська зона смерті, – Лікарі без кордонів

Ситуація в Алеппо є дзеркалом того, що відбувається у Сирії загалом. Більшість території контролюють урядові війська. Менші площі – під контролем поміркованої опозиції і "Ан-Нусри". На півночі – курди, які теж хочуть незалежності від Дамаска і зазіхають на частину Туреччини. А центр країни – під владою терористичного угрупування "Ісламська держава".

Росія ж атакує авіацією всіх підряд, хто не підкоряється президенту Асаду. За рік, відколи Москва вступила у війну, від її рук загинули 9 тисяч мирних жителів.

Читайте також: Асад готує фінальну наступальну операцію для захоплення Алеппо, – The Times

Втім, результат боротьби в Алеппо може кардинально змінити хід війни. Якщо місто захопить Асад – він отримає стратегічну перевагу, яка зміцнить його позиції і дозволять Росії диктувати США свої умови. Штати ж проводять у Сирію власну гру.

Хто б не переміг, а сварка наддержав у Сирії лише сприяють хаосу й "Ісламській державі".

Нагадаємо, 1 жовтня щонайменше дві бочкові бомби влучили у лікарню в підконтрольній повстанцям східній частині сирійського міста Алеппо.

Як повідомляє базований у Лондоні Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини, внаслідок бомбардувань російською і сирійською авіацією протягом п'ятниці, 30 вересня, загинули щонайменше 20 осіб.