За даними групи "Інформаційний спротив", у власності Сергія Курченка перебував підприємство "Компания "Газ Альянс", яка зареєстрована у Росії. Саме через це підприємство, на який урядом РФ покладено завдання поставки сировини, матеріалів і обладнання філіям ЗАТ "Внешторгсервис" (м. Цхінвалі, окупована Південна Осетія). З 1 березня 2017 року зазначена компанія здійснює "зовнішнє управління" захопленими українськими підприємствами і реалізує їх продукцію за межами ОРДЛО. Загалом під управлінням "Внешторгсервис" перебуває 11 підприємств на окупованій території.

Читайте також: Як Путін використає "українську карту" на власних виборах: думка політолога

"За "схемою" Сергія Курченка, ТОВ "Компания "Газ Альянс" "перетворює" українське вугілля в російське і доставляє його російським і закордонним споживачам. Наприклад, тільки по одному такому контракту з польською компанією "Dolomit-oil Sp.z o.o." з вересня до кінця цього року буде поставлено 10 тисяч тонн українського антрациту марки АКО. За іншими контрактами налагоджені поставки українського антрациту марки АМ морським шляхом (через порти Азовського моря) в Румунію, через логістику портів Азовського моря – поставка антрациту марок АС і АКО в Туреччину", – повідомив керівник "Інформаційного спротиву" Дмитро Тимчук.

Однак таку діяльність Сергій Курченко не зміг би здійснювати без впливових покровителів у Москві.

За даними групи ІС, його кураторами є представники керівного складу ФСБ РФ. Саме до них він звертався, коли дізнався, що колишній "глава ЛНР" Ігор Плотницький "обклав даниною" товари, вироблені підприємствами ЗАТ "Внешторгсервис", які без митного оформлення вивозилися з території "ЛНР". Частка прибутку Плотницького від реалізації товарів Курченка становила до 50% вартості. Складність ситуації полягала в тому, що сам Плотницький мав "дах" – ГРУ ГШ ЗС РФ, що дозволяло йому успішно керувати місцевим бізнесом", – зазначив Дмитро Тимчук.

Читайте також: У Росії заговорили про "вибори" ватажків бойовиків на Донбасі

Відтак саме зіткнення інтересів Курченка та Плотницького, (а фактично ФСБ та ГРУ ГШ ЗС РФ) призвели до конфлікту за участі Ігоря Корнета.

"З метою зміни ситуації і обмеження фінансових амбіцій Плотницького, Курченко звернувся до своїх кураторів з ФСБ РФ, якими було дано вказівку підконтрольному керівнику "МВС ЛНР" Корнету з'ясувати реальну ситуацію і роль Плотницького в контрабандному потоці товарів з території ОРЛО. Командою Корнета було розпочато збір даних, в т.ч. з використанням наявних контактів в "прокуратурі ЛНР", за допомогою якої Плотницький тиснув на підприємців. Такі дії не залишилися непоміченими Плотницьким та спонукали його прийняти заходи по дискредитації та звільненні Корнета з займаної посади. Дане питання було погоджено з Москвою, зокрема з ГРУ ГШ, і ніякої несподіванки в цьому не було", – зазначив керівник "ІС".

Читайте також: Плівки Луценка: який сценарій розігрували правоохоронці із Саакашвілі?

Відтак у протистоянні двох силових структур Росії на окупованому Донбасі, "перемогу" здобули ФСБ та Сергій Курченко, який успішно продовжує свій бізнес.